NHS: Technicy farmacji będą kontrolować dawkowanie leków przez seniorów

28 Maja 2019, 13:01 seniorzy

NHS ogłosiło plany rekrutacji ekspertów do walki z nadmiernym podawaniu leków w domach opieki. Farmaceuci i technicy farmacji zostaną wynagrodzeni z dodatkowych środków na opiekę długoterminową.

Obecnie mieszkańcom domów opieki przepisuje się średnio siedem leków dziennie, przy czym wielu przyjmuje 10 lub więcej leków, co kosztuje NHS około 250 milionów funtów rocznie. Ze względu na obawy związane z nadmiernym stosowaniem leków, 200 nowo zrekrutowanych farmaceutów i techników farmacji będzie wspierać mieszkańców domów opieki w celu poprawy jakości ich życia, ograniczenia pobytu w szpitalu i zmniejszenia nadmiaru leków.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Farmaceutów w Anglii Sandra Gidley mówi, że jest „zachwycona, że ​​program rekrutacji farmaceutów i techników farmacji do domów opieki w Anglii okazał się skuteczny i będzie kontynuowany. Stowarzyszenie od dawna prowadzi kampanię na rzecz poprawy zdrowia najsłabszych populacji. Udowodniono, że włączanie specjalistów farmaceutycznych do pracowników domowych w domach opieki zmniejsza błędy w leczeniu i oszczędza środki NHS“.

Jest to część szerszego programu o wartości 20 milionów funtów, który ma na celu ograniczenie "nadmiernego" leczenia pacjentów i upewnienie się, że otrzymują odpowiednią terapię.

Źródło: pharmatimes

 Magdalena Mroczek

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz