Ruszyły nieformalnie prace nad Narodową Strategią Onkologiczną

29 Maja 2019, 14:32 rak nowotwór chemioterapia onkologia pacjent

Nieformalne spotkanie zespołu, który ma przygotować Narodową Strategię Onkologiczną odbyło się w środę w ministerstwie zdrowia. Jak poinformował w środę wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, zespołem pokieruje prof. Piotr Rutkowski. Oficjalne powołanie członków zespołu ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

 Ustawa o Narodowej Strategii Onkologicznej została podpisana kilka dni temu. Prezydent podpisał ustawę o Narodowej Strategii Onkologicznej

W środę wiceminister zdrowia S. Gadomski poinformował, że odbyło się już nieformalne spotkanie zespołu i wyraził nadzieję, że oficjalne powołanie odbędzie się w przyszłym tygodniu, gdy organizacje pacjenckie potwierdzą swoich przedstawicieli.

Jednocześnie wiceminister poinformował, że przewodniczącym zespołu będzie prof. Piotr Rutkowski, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków, Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie, przewodniczący Rady Naukowej Akademii Czerniaka.

Jak mówił wiceminister Strategia będzie opracowywana z uwzględnieniem pilotażu sieci onkologicznej, który funkcjonuje już w dwóch województwach, a od lipca ma być rozszerzony na dwa kolejne.

 - Mam oczekiwania do konstruktywnej i dynamicznej pracy Zespołu, ponieważ czasu nie ma tak wiele - zaznaczył S.Gadomski i przypomniał, że Strategia powinna zostać przedstawiona do 30 listopada. W jego ocenie to będzie bardzo interdyscyplinarny Zespół.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz