Wielka Brytania: Lekarze rodzinni powinni wydłużyć konsultacje

03 Czerwca 2019, 10:30 lekarz lekarka wizyta

Stowarzyszenie Lekarzy Rodzinnych w Wielkiej Brytanii chce w przyszłości zachęcać lekarzy rodzinnych do spędzania więcej czasu z pacjentami o złożonych potrzebach.

 

Do 2030 r. Stowarzyszenie chce, aby konsultacje z lekarzami rodzinnymi trwały co najmniej 15 minut i były dłuższe dla pacjentów, którzy tego potrzebują. Ostatnie badania pokazują, że Wielka Brytania oferuje jedne z najkrótszych konsultacji lekarskich wśród krajów rozwiniętych i trwają one zaledwie 9,2 minuty.

Obecny schemat został uznany za „nieprzystosowany do celu” przez profesor Helen Stokes-Lampard, przewodniczącą Stowarzyszenia Lekarzy Rodzinnych, która stwierdziła, że ​​„Coraz rzadziej pacjenci mają tylko jeden problem zdrowotny, w związku, z czym 10 min to za mało na konsultacje.Lekarze ogólni chcą zapewnić prawdziwie holistyczną opiekę naszym pacjentom, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki fizyczne, psychologiczne i społeczne potencjalnie wpływające na ich zdrowie. Ale to zależy od tego, czy będą mieli więcej czasu na spędzanie z pacjentami”.

Plany vs rzeczywistość

Jednocześnie Stowarzyszenie lekarzy Rodzinnych chce, aby praktyki lekarzy rodzinnych stały się „centrami dobrego samopoczucia” z rozbudowanymi zespołami oferującymi szerszy zakres usług, zarówno klinicznych, jak i nieklinicznych.

Profesor Helen stwierdziła: „Organy NHS w Wielkiej Brytanii nie określają, jak długo powinny być wizyty u lekarza rodzinnego, ale obciążenie pracą lekarza rodzinnego gwałtownie rośnie, liczba lekarzy pierwszego kontaktu spada, a pacjenci już zbyt długo czekają, aby zapewnić sobie termin wizyty. Dłuższe konsultacje oznaczałyby po prostu wydłużenie czasu oczekiwania, zmniejszając zdolność pacjentów do dostępu do potrzebnej im opieki ”.

Źródło: pharmatimes

Magdalena Mroczek

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz