NHS: 10-letni plan walki z brakami kadrowymi

05 Czerwca 2019, 12:07 Lekarze

Największy Europejski pracodawca w ochronie zdrowia, National Health Service (NHS) opubliował dziś 10-letni plan mający poprawić sytuację związaną z niedoborami kadrowymi.

NHS szacuje niedobory kadrowe na blisko 100 tys. pracowników medycznych, w tym 40 tys. pielęgniarek i 10 tys. lekarzy, co istotnie wpływa na czas oczekiwania pacjentów na realizację świadczeń.

W zakresie braków kadrowych w pielęgniarstwie, brytyjski płatnik planuje zwiększenie liczby miejsc w szpitalach dla studentów pielęgniarstwa dla dodatkowych 5700 pielęgniarek i pielęgniarzy. Rozwijane będą także inne obszary szkoleniowe dla tej grupy pracowników, którym towarzyszyć ma kampania zachęcająca do powrotu do zawodu już wyszkolonych i niepraktykujących pielęgniarek.

NHS planuje także pozyskiwanie kadr medycznych spoza kraju, za pośrednictwem agencji rekrutacyjnych. Jeden z kampusów rekrutacyjnych stanął już pod Warszawą. Plan rekrutacyjny opracowany z udziałem menedżerów NHS, instytucji akademickich i związków zawodowych, obejmuje "ocenę emerytur NHS, elastyczną pracę i rozwój kariery".

JK

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz