Diagności laboratoryjni wybrali rzecznika swoich praw

10 Czerwca 2019, 11:16

Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych wybrała Rzecznika Praw Diagnostów. Kto nim został?

 

Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych podjęła decyzję o wyborze Rzecznika Praw Diagnostów. Została nim Renata Mond-Paszek, która będzie pełnić swoją funkcję do końca stycznia 2020 r.

Jak podkreśliła dziękując za gratulacje na swoim profilu społecznościowym nowo wybrana Rzecznik Praw Diagnostów, jest to ogromne zobowiązanie.

W rozmowie z Polityką Zdrowotną R. Mond-Paszek wyjaśniła, że do zadań Rzecznika Praw Diagnostów należy przede wszystkim obrona godności i dobrego imienia diagnostów laboratoryjnych.

– Będę organizowała pomoc dla diagnostów laboratoryjnych, których prawa zostały narażone, a także monitorowała i analizowała zagrożenia związane z naruszeniem tych praw – powiedziała. Jak dodała, do jej zadań należeć będzie także wspieranie diagnostów laboratoryjnych w kontaktach np. z organami administracyjnymi oraz różnego rodzaju instytucjami.

Poinformowała, że jest to wybór na pół roku, a potem nowy Rzecznik Praw Diagnostów zostanie wybrany jeszcze raz spośród wszystkich członków KIDL.

Źródło: KIDL

BPO

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz