Pracodawcy RP: jednodniowe zabiegi okulistyczne powinny być finansowane bez limitów

10 Czerwca 2019, 15:22 oko zaćma

Ze względu na bardzo pozytywne doświadczenia z rozwiązaniami przyjętymi w organizacji i finansowaniu zabiegów usuwania zaćmy, Pracodawcy RP zwrócili się do Prezesa NFZ o rozważenie nielimitowanego finansowania jednodniowych zabiegów okulistycznych m.in. usuwania jaskry oraz zaćmy z jaskrą, a także zabiegów witrektomii.

Jak podkreślają Pracodawcy RP, ten postulat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno podmiotów leczniczych realizujących chirurgię okulistyczną, jak i pacjentów.

Pracodawcy podkreślili w liście, że dotychczas nie stworzono w Polsce skutecznych rozwiązań organizacyjnych ani finansowych, które by zabezpieczały w pełni kwestie dostępności i finansowania tych zabiegów.

- Przedstawiona propozycja jest również zasadna z powodu ograniczonego dostępu do tych zabiegów, z uwagi na długi czas oczekiwania, który jest konsekwencją ograniczonych środków finansowych. Poza tym dość istotnym elementem jest również niewykorzystanie zasobów istniejących ośrodków okulistycznych oraz potencjału specjalistycznej kadry i nowoczesnej aparatury medycznej. Jak wiadomo, przedstawiona sprawa jest aktywnie wspierana przez prof. dr. Hab. N. med. Marka Rękasa, Konsultanta Krajowego w dziedzinie okulistyki - czytamy w liście do prezesa NFZ.

Źródło: Pracodawcy RP

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz