Przegląd prasy

13 Czerwca 2019, 9:05 prasa

Młodzi lekarze trafią również na prowincjęDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B1)- Uczący się medycy nie chcą szkolić się w szpitalach powiatowych, gdzie brakuje rąk do pracy. Resort planuje zmianę projektu ustawy, który może odwrócić tę tendencję.

Młodzi rehabilitanci nie garną się do szpitali – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.b8) – Z danych KIF wynika, ze średnia pensja fizjoterapeuty to 2774 zł netto. W placówce leczniczej – 2159 zł. Młodzi fizjoterapeuci wybierają pracę w sektorze prywatnym.

E-recepta do zrealizowania nawet z błędami – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B9) – Farmaceuta poprawi nieścisłość również na elektronicznej recepcie. Dotychczas takie uprawnienia miał tylko i wyłącznie w przypadku recepty papierowej.

Ubezpieczyciel jak prywatny lekarz – Rzeczpospolita (Natalia Skwierawska, s.G1-2) – Za zniżki w ubezpieczeniu podzielimy się informacjami o naszym zdrowiu. Ubezpieczyciele chcą kontrolować na bieżąco stan zdrowia swoich klientów.

Pacjenci chcą łatwiejszego dostępu do leków biopodobnych – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A15)- Pilna ścieżka refundacyjna dla leków biorównoważnych zwiększyłaby dostęp do nowoczesnego leczenia – uważają eksperci.

Infoscan gotowy na drugą rundę walki o AmerykęParkiet( Grzegorz Burtan, s.6) – Za zebrane fundusze firma działająca w obszarze telemedycyny planuje wejście na rynek amerykański.  Firma podpisała umowę inwestycyjną, która pozwoli na ponowne ubieganie się o certyfikacje FDA i nowe wejście na rynki.

To nie jest kraj dla starych ludzi – Gazeta Wyborcza (Agnieszka Urazińska, s.6) – Rozmowa z konsultantem krajowym w geriatrii, Tomaszem Kostką o sytuacji opieki senioralnej w Polsce.

Dodatki

Szlachetne zdrowie – Nasz Dziennik

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz