Sejm: Nowy przewodniczący Komisji Zdrowia

13 Czerwca 2019, 10:35 sejm

Dziś (13 czerwca) o godz. 10:07 Komisja Zdrowia wybrała nowego przewodniczącego Komisji Zdrowia. Kto teraz będzie szefował tej komisji?

Nowym przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia został Tomasz Latos (PiS). Za kandydaturą posła opowiedziało się 16 członków komisji, przeciw było - 6, a 1 wstrzymał się od głosu.

Tomasz Latos do tej pory sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Komisji, w związku z czym przedstawiciele komisji muszą jeszcze wybrać na to stanowisko nową osobę. Ze względu na brak kandydatur podczas czwartkowego głosowania, ustalono że nowy wiceprezes zostanie wybrany na następnym posiedzeniu.

Utrata kontroli opozycji nad komisją

Przypomnijmy, że wybór nowego przewodniczącego podyktowany był wygraną Bartosza Arłukowicza (PO-KO) w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Kandydatura Tomasza Latosa zgłoszona została już podczas ostatniego posiedzenia w środę, które poświęcone miało być informacji ministra zdrowia o zadaniach z zakresu zdrowia publicznego.

Wówczas próba przejęcia komisji się nie udała, a zgłoszenie kandydatury członka partii rządzącej wzbudziło napiętą atmosferę w trakcie posiedzenia, a o samej "próbie przejęcia komisji" żywiołowo dyskutowano po posiedzeniu, gdyż było to dla wielu zaskoczeniem. Opozycja zarzuca PiS-owi zerwanie ustaleń dotyczących parytetów, zawartych podczas konwentu seniorów. Zgodnie z ustaleniami, przewodniczenie nad Komisją Zdrowia przypadło Platformie Obywatelskiej.

Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Spór w sejmowej komisji zdrowia. Powód: walka PiS o stanowisko po B. Arłukowiczu

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Anna Piątek, 14 Czerwca 2019, 3:28
Wiadomo że wezmą wszystko co się ufs
Barbara Czwartek, 13 Czerwca 2019, 11:20
ten czy tamten to i tak nie ma znaczenia,bajzel jest i będzie w służbie zdrowia a cierpimy tylko my chorz