GIS: zainaugurowano akcję „Nie płać zdrowiem za urodę

14 Czerwca 2019, 14:03

O zapewnieniu wymagań sanitarnohigienicznych przy świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej - rozmawiano podczas konferencji w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Spotkanie to zainaugurowało akcję "Nie płać zdrowiem za urodę".

Konferencja dotyczyła zapewnienia wymagań sanitarno-higienicznych przy świadczeniu usług kosmetycznych, fryzjerskich, tatuażu i odnowy biologicznej.

Debaty można przesłuchać na koncie Twittera Głównego Inspektoratu  Sanitarnego.

Zainaugurowana konferencją akcja "Nie płac zdrowiem za urodę" jest prowadzona przez GISwraz z ambasadorka akcji, blogerką, dziennikarką, Panią Marią Kowalczyk (blog http://nostressbeauty.com/). W konferencji uczestniczyły także: pani Marzena Kanclerska – właścicielka salonów Nail Sp, pani prof. dr hab. n. med. Irena Walecka – dermatolog​.

Celem akcji „Nie płać zdrowiem za urodę” jest edukowanie zarówno profesjonalistów z salonów kosmetycznych, jak i ich klientów na temat zagrożeń związanych z niespełnianiem standardów bezpieczeństwa, a także informowanie, jakie standardy powinny być w gabinetach spełnione.

GIS zamierza uświadamiać społeczeństwo jak bezpiecznie korzystać z salonów beauty, aby docelowy efekt był taki jaki faktycznie pożądamy – poprawa naszego wyglądu bez uszczerbku na zdrowiu.

W ramach akcji, salony beauty dbające o bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów otrzymają specjalne naklejki. Naklejka taka będzie oznaczała, że dany salon dobrowolnie bierze udział w akcji „Nie płać zdrowiem za urodę” i jest miejscem, w którym priorytetowo dba się nie tylko o urodę, ale przede wszystkim o zdrowie i higienę klientów. Takie naklejki mają ułatwić potencjalnym klientom salonów wybór tych miejsc, w których zdrowie i bezpieczeństwo ludzi to sprawa "wagi państwowej".

Źródło: GIS

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz