Z sieci aptek do sieci szpitali

17 Czerwca 2019, 10:05 lekarz porozumienie uścisk dłoni

Spółka EMC Instytut Medyczny ma nowego szefa. Na fotelu prezesa zasiądzie Karol Piasecki - menedżer, który dotychczas swoją karierę zawodową wiązał z dużymi sieciami aptek.

Dla właściciela spółki - Funduszu Penta Investment - dokonana zmiana kadrowa to transfer w obrębie własnych spółek, bowiem Karol Piasecki od 2011 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego sieci aptek Dr.Max.

Wcześniej w latach 2008-2010 przeprowadził restrukturyzację innej sieci aptek - łódzkiego DOZ, w którym m.in. odpowiadał za uruchomienie największej na rynku aptecznym platformy internetowej sprzedaży leków i asortymentu aptecznego.

W komunikacie giełdowym EMC wskazał również, że w latach 2011-2019 Karol Piasecki piastując stanowisko dyrektora zarządzającego sieci Dr. Max, ponad dziesięciokrotnie zwiększył sprzedaż firmy tworząc jedną z największych sieci aptecznych w kraju.

- Po przeprowadzeniu planu naprawczego sieć aptek rozpoczęła dynamiczną ekspansję na rynku polskim i w latach 2014-2018 zwiększyła liczbę placówek o ponad 500. W 2019 roku w rankingu publikowanym w magazynie "Forbes? Dr.Max zajął 5 miejsce wśród najcenniejszych marek w ochronie zdrowia i jednocześnie został uznany najcenniejszą marką apteczną w Polsce- czytamy w komunikacie emitenta.
AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz