Polsko-włoskie partnerstwo na rynku farmaceutycznym

18 Czerwca 2019, 11:31 porozumienie umowa uścisk dłoni

Polski producent leków Adamed nabyła pakiet akcji włoskiej spółki Ecupharma. Transakcja ta okazuje się być pierwszym krokiem w polsko włoskiej współpracy.

Nabycie akcji włoskiej Ecupharma to w ocenie Adamedu przemyślany krok w kierunku wzmocnienia segmentu leków neuropsychiatrycznych oraz urologicznych, które wytwarzane są przez włoskiego producenta. Dodatkowo firmy sygnowały partnerską umowę, na podstawie której Ecupharma ma wspierać rozwój Adamedu na rynku włoskim w kardiologii, a docelowo również w innych obszarach terapeutycznych.

Polski wytwórca przekonuje, że włoski rynek leków osiągnął wartości niemal 20 mld euro i jest trzecim co do wielkości, największym w UE – po Niemczech i Francji. Adamed nie kryje, że cieszy się również z trendów obserwowanych we Włoszech, gdzie na rynku dominują preparaty generyczne oraz tzw. off-patent, które stanowią ok. 90 proc. rynku.

- Portfel produktów Ecupharma skoncentrowany jest na chorobach chronicznych (...). Firma skupia się również na dolegliwościach wieku podeszłego, podobnie jak Adamed odpowiadając tym na współczesne wyzwania demograficzne- czytamy w komunikacie prasowym.

Jednocześnie do inwestycji we włoskiego producenta Adamed uruchomił na terenie Włoch swoje przedstawicielstwo handlowe licząc, że stworzenie struktur komercyjnych umocni jego pozycję na Półwyspie Apenińskim. Niestety spółka nie ujawniła wartości transakcji.

AM 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz