Falck Centra Medyczne ma nowego prezesa

19 Czerwca 2019, 8:56 lekarz porozumienie uścisk dłoni

Przejęta przez PZU Zdrowie spółka Falck Centra Medyczne ma już nowego prezesa. Na stanowisko to powołano Wojciecha Kossuta, dotychczasowego dyrektora ds. operacji PZU Zdrowie.

Ubezpieczyciel, który w marcu tego roku poinformował o zamiarze przejęcia 32 placówek medycznych Falck, powoli wprowadza nowy ład do organizacji. Jedną z pierwszych decyzji, o jakiej poinformował, była zmiana zarządu spółki. Funkcję prezesa objął Wojciech Kossut - menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży medycznej. Jak informuje PZU Zdrowie przed dołączeniem do zespołu związany był m.in. z Centrum Medycznym CMP, Dantex Med (obecnie sieć Medicover) i Towson Business Services. Z wykształcenia jest psychologiem biznesu oraz absolwentem studiów podyplomowych SGH w zakresie zarządzania biznesem medycznym i studiów MBA w ochronie zdrowia.

Obecnie PZU Zdrowie, jako operator medyczny, posiada własną sieć blisko 100 placówek. Dodatkowo współpracuje z ponad 2100 placówkami partnerskimi w ponad 570 miastach w Polsce oraz kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz