RM: Ponad 590 mln zł m.in. na Uniwersyteckie Centrum Onkologii w Szczecinie

18 Czerwca 2019, 13:59 rak nowotwór chemioterapia onkologia pacjent

Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą: „Rozbudowa wraz z modernizacją Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie  i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie w zakresie kliniczno-dydaktycznym i medycznych wdrożeń innowacyjnych”.

 

W ramach programu, w okresie 2019-2025 realizowany będzie program budowy budynku kliniczno-dydaktyczno-badawczego oraz rozbudowy i modernizacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie.

Dzięki nowym technologiom, które będą dostępne dla pacjentów możliwe będzie stosowanie tzw. terapii spersonalizowanej, co znacząco poprawi efektywność prowadzonego leczenia.

Powstanie Uniwersyteckiego Centrum Onkologii, ma wpłynąć na skrócenie czasu oczekiwania na leczenie i poradę onkologiczną oraz efektywność leczenia. Zmodernizowane zostaną oddziały Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Dobudowany zostanie Oddział Pediatrii i Żywienia, z kolei utworzone Ponadregionalne Centrum Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi umożliwi przeprowadzanie zabiegów, których dotychczas nie wykonywano w kraju.

Z budżetu państwa na realizację programu zostanie przeznaczone ponad 590 mln zł. Program będzie realizował Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

źródło: RM

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz