LUX MED przejmuje dwa szpitale i ośrodek diagnostyczny

18 Czerwca 2019, 15:06 porozumienie ugoda umowa

Grupa LUX MED przejęła Centrum Medyczne MAVIT Sp. z o.o., do którego należy szpital okulistyczny i ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz szpital specjalistyczny w Katowicach, oferujący świadczenia medyczne w zakresie okulistyki, chirurgii szczękowo-twarzowej i laryngologii. 

 

Centrum Medyczne MAVIT to sieć medyczna działająca na rynku świadczeń zdrowotnych od blisko 20 lat. Oferta placówek obejmuje zakres usług okulistycznych, od diagnostyki po zabiegi operacyjne w zakresie leczenia zaćmy, laserowej korekcji wzroku, jaskry i AMD. Spółka zatrudnia ponad 100 lekarzy i blisko 200 personelu wpierającego. Placówka ma także podpisany kontrakt z NFZ. 

W 2010 roku fundusz Resource Partners dołączył jako partner większościowy do Założycieli Centrum Medycznego MAVIT sp. z o.o. finansując rozbudowę szpitala w Katowicach, a w kolejnych latach rozbudowując szpital oraz ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz rozszerzając zakres świadczonych usług.

To kolejna duża inwestycja LUX MED w obszarze szpitalnictwa, m.in. dwa lata temu Grupa otworzyła szpital onkologiczny Magodent na warszawskim Żoliborzu. Rozwija też ofertę w zakresie ortopedii i medycyny sportowej w ramach działalności szpitala Carolina Medical Center, a także świadczy zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, ginekologicznej, urologicznej oraz chirurgii plastycznej w Szpitalu LUX MED Puławska. Przed transakcją Grupa LUX MED była właścicielem siedmiu specjalistycznych szpitali na terenie Warszawy, Łodzi i Bełchatowa.

Transakcja czeka jeszcze na decyzję UOKiK. 

źródło: mat.pras

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz