Kolejna duża fuzja na rynku medycyny prywatnej

19 Czerwca 2019, 8:55 Anna Rulkiewicz

Dwie prywatne placówki szpitalne działające pod szyldem Centrum Medyczne Mavit trafią do portfolio Grupy Lux Med. Aby sfinalizować transakcje spółki czekają tylko na zielone światło od urzędu antymonopolowego.

Przejęcie przez Lux Med dwóch szpitali Mavit specjalizujących się w świadczeniach z zakresu okulistyki, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz laryngologii, to jedna z większych transakcji ostatnich miesięcy (przypomnijmy, że w marcu PZU Zdrowie ogłosiło przejęcie centrów medycznych należących do Falcka). Swoje udziały w Mavicie zdecydowali się zbyć zarówno założyciele centrum, jak również fundusz Resource Partners, który objął udziały w placówkach w 2010 roku.

Zadowolenia z transakcji, która czeka na zgodę UOKiK, nie kryje Anna Rulkiewicz, prezes Lux Medu.

- Transakcja ta doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działamy i jest uzupełnieniem naszej obecnej oferty opieki szpitalnej. To kolejny ważny krok w rozwoju Grupy Lux Med, który pozwoli nam świadczyć nowoczesne i wysokospecjalistyczne usługi w zakresie okulistyki, laryngologii i chirurgii szczękowo-twarzowej- oceniła Anna Rulkiewicz.

Natomiast Andrzej Mądrala, dotychczasowy prezes Mavitu oraz jeden z założycieli, podkreślił, że dla zespołu Mavit to nowa szansa i kolejny etap w rozwoju.

- Jesteśmy gotowi, zgodnie z założeniami, podejmować intensywne działania rozwojowe z zakresu nowoczesnej okulistyki, budując w Grupie Lux Med sieć specjalistycznych ośrodków medycznych spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości leczenia. Dziękujemy naszym pacjentom oraz współpracownikom za dotychczasowe zaufanie i liczymy na dalszą współpracę! – zadeklarował.

Przejęcie szpitali okulistycznych będzie kolejną inwestycją Lux Medu w obszar szpitalnictwa. Wcześniej firma zainwestowała m.in. w spółkę Magodent i otworzyła na warszawskim Żoliborzu szpital onkologiczny. W ramach Lux Med działa również szpital Carolina Medical Center.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Joe Black Środa, 19 Czerwca 2019, 17:12
Czy ktos moze kupic MINISTERSTWO ZDROWIA ?