Podkomisja ds. zdrowia publicznego podsumowuje swoje prace w tej kadencji

08 Października 2015, 14:49

Na dzisiejszym posiedzeniu Podkomisja stała ds. Zdrowia publicznego podsumowała swoje prace w tej kadencji. Przewodniczący podkomisji, poseł  Marek Hok za jeden z jej sukcesów uznał rozpoczęcie dyskusji na temat potrzeby opracowania kompleksowej ustawy o zdrowiu publicznym.

Sztandarowym tematem, którym zajmowali się posłowie była kwestia szeroko pojętego zdrowia publicznego, profilaktyki I dostępu do diagnostyki.  Od momentu przejęcia przewodnictwa przez posła Marka Hoka głównym tematem prac było systemowe podejście do chorób zakaźnych.

Na prośbę Polityki Zdrowotnej poseł Marek Hok podsumował całą kadencję Podkomisji: - Niewątpliwym sukcesem tej podkomisji było rozpoczęcie dyskusji na temat potrzeby opracowania kompleksowej ustawy o zdrowiu publicznym. Tę ustawę udało się uchwalić w tej kadencji. Jestem przekonany, że  zrewolucjonizuje ona podejście państwa do ochrony zdrowia.  Podkomisja ostatnie miesiące bardzo intensywnie pracowała z ekspertami i środowiskami pacjenckimi nad niezwykle istotnym problemem wirusowego zapalenia wątroby typu C. Dzięki wspólnemu wysiłkowi konsultanta krajowego, pacjentów, posłów i urzędników polscy pacjenci otrzymują już nowoczesne, skuteczne i bezpieczne leczenie, a Polska przewodzi europejskiej stawce w tej dziedzinie.

Podkomisja została powołana w marcu 2012. Do stycznia br. jej pracom przewodniczyła obecna wiceminister zdrowia Beata Małecka – Libera

AG

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz