Pomorze skraca kolejki do endoprotezoplastyki

20 Czerwca 2019, 11:43 inwalida senior

Pomorski oddział Funduszu poinformował, że część pieniędzy przesuwa na endoprotezoplastykę, by skrócić kolejki. 10,1 mln zł trafi do ośrodków ortopedycznych. Takie działania Oddział podejmuje cyklicznie od 2016 r. raz na kwartał. Kwota zależy od możliwości w ramach planu finansowego Oddziału. Ile dodatkowych zabiegów uda się tym razem sfinansować?

Kolejne w tym roku dodatkowe środki finansowe Pomorski Oddział NFZ przeznaczył na wszczepianie endoprotez stawów biodrowego i kolanowego. W efekcie dokonanej przez Prezesa NFZ zmiany planu finansowego Funduszu, Oddział przekazał około 10,1 mln zł na dodatkowe zabiegi.
Środki finansowe otrzyma jedenaście pomorskich oddziałów ortopedycznych. Dodatkowe środki pozwolą na wykonanie około 681 zabiegów, co umożliwi kontynuację procesu zmniejszania liczby oczekujących i czasu oczekiwania na operacje z zakresu endoprotezoplastyki.

Warto zauważyć, że Pomorski Oddział NFZ sfinansuje również wszystkie operacje wszczepiania endoprotez stawów biodrowego i kolanowego wykonane ponad wartość umów w ubiegłych miesiącach br.

Jednocześnie Pomorski Oddział NFZ zwiększył nakłady na rehabilitację ogólnoustrojową w warunkach stacjonarnych w wysokości ok. 1,6 mln, co umożliwi szybkie przyjęcie na rehabilitację zwiększonej liczby pacjentów po zabiegach endoprotezoplastyki. Ponadto Oddział sfinansuje również wszystkie świadczenia rehabilitacji ogólnoustrojowej wykonane w warunkach szpitalnych ponad wartość umów w ubiegłych miesiącach br.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz