B.Fiałek: powstanie "specgrupa OZZL", która zajmie się karygodnymi relacjami wśród lekarzy

21 Czerwca 2019, 12:42 Lekarze

W niedalekiej przyszłości zostanie utworzona swego rodzaju specgrupa OZZL, która będzie zajmować się karygodnymi relacjami w środowisku lekarskim - zapowiedział w piątek Bartosz Fiałek, Przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego OZZL.

B. Fiałek poinformował w piątek w mediach społecznościowych, że z uwagi na liczne sygnały otrzymywane ze środowiska lekarskiego dotyczące wręcz skandalicznych praktyk zarządczych i relacji lekarskich, podjął decyzję o oficjalnym zajęciu się tym problemem na większą skalę w ramach swojej działalności związkowej.

- W ostatnim czasie sam byłem adresatem nieakceptowalnego zachowania ze strony starszego kolegi (o czym wielu z Was mogło usłyszeć). Wczoraj uczestniczyłem w spotkaniu z panią doktor, która była szantażowana przez swojego przełożonego. Takie sprawy są niestety powszechne, a odpowiedzialność z rzadka bywa wyciągana. Charakterystycznym modelem występującym w środowisku jest ogromna chęć i umiejętność tuszowania i zamiatania pod dywan nieakceptowalnych sytuacji. Zmiana status quo jest konieczna - napisał.

Jak poinformował, w niedalekiej przyszłości zostanie utworzona swego rodzaju specgrupa OZZL, która będzie zajmować się karygodnymi relacjami w środowisku lekarskim.

Ponadto B. Fiałek ogłosił, jako przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, że wszystkie osoby, które mają do czynienia z mobbingiem, nękaniem, groźbami, szantażem, dyskredytacją czy innymi niedopuszczalnymi praktykami, mogą zgłaszać się do niego w wiadomości prywatnej (na profilu w mediach społecznościowych). W najbliższym czasie do kontaktu mają zostać podane także: numer telefonu oraz adres e-mail. Zapewnił, że każda sprawa zostanie rozpatrzona indywidualnie i dalsze jej losy uzgadniane będą z zainteresowaną/ym.

- W adekwatnych sytuacjach będę świadczyć pomoc przede wszystkim merytoryczną, techniczną oraz formalnoprawną we wszystkich zakresach - zaznaczył.

Ponadto zapowiedział, że powstaje zamknięta grupa o nazwie „Dość poniżania w ochronie zdrowia”, do której będą przyjmowane osoby mające kontakt z powyższymi regułami, aby wymieniać się poglądami, pomysłami oraz (po uzyskaniu wiedzy) pomagać sobie wzajemnie.

- Dość poniżania w ochronie zdrowia! Dość tuszowania nieakceptowalnych praktyk w środowisku medycznym! - napisał B. Fiałek na zakończenie.

BPO

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz