Przegląd prasy

24 Czerwca 2019, 8:56 prasa

Bez kadry i pieniędzy nie da się usprawnić SOR-ów- Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B11) – Lekarze przekonują, że wprowadzenie kolejnych procedur i obowiązków zamiast poprawienia obsługi pacjentów może wydłťżyć ich czas oczekiwania na SOR.

Uczelniana telenowela trwa w najlepszeDziennik Gazeta Prawna (Paulina Szewioła, s.B11) – Minister nauki i szkolnictwa wyższego wstrzymał decyzję o podpisaniu rozporządzenia w sprawie połączenia Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu z Uniwersytetem Opolskim.

Papierek od lekarza potrzeby na wszystko. i do sportu, i do tańca – dziennik gazeta prawna  (Agata Szczepańska, s.B11) – Seniorzy przychodzą po zaświadczenie umożliwiające udział w zajęciach tanecznych, rodzice proszą o potwierdzenie na wycieczce może zjechać do kopalni – medycy przekonują, że „to asekuranctwo prowadzące do absurdów”.

Apteka jednak sprzeda szkole płyn na wszyRzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A10) – Jeszcze w lipcu do Sejmu trafić ma projekt noweli prawa farmaceutycznego, który znosi sankcje karne za sprzedaż leków do placówki oświatowej, czy DPS.

O szpitale można zadbać inaczejRzeczpospolita (Maria Weber, s.R6) – Spośród 21 propozycji decentralizacji usług publicznych zaprezentowanych przez ekspertów Fundacji Batorego w Gdańsku na pierwszym miejscu znalazła się służba zdrowia.

Dodatki

Mamy chcą szczepićWprost (Monika Długosz, s.82-83) – Ku uciesze ekspertów, zdecydowana większość rodziców nie tylko chce szczepić dzieci, ale również chce rozszerzenie obowiązkowego kalendarza szczepień.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz