MZ prosi o sygnały o nadużyciach finansowych

24 Czerwca 2019, 13:25 pieniądze

MZ zaczęło realizację programu współfinansowanego ze środków UE, który ma pomóc wychwycić nadużycia w wykorzystaniu unijnych funduszy. Prosi o sygnały dotyczące nieprawidłowości. 

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło realizację projektu współfinansowanego ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Dlatego informujemy o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

Sygnalizację potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych można zgłaszać za pośrednictwem specjalnego, udostępnionego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju adresu e-mail:  naduzycia.POIS@mr.gov.pl lub elektronicznego systemu zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej.

Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów. Co należy zgłaszać? Podejrzenie nieprawidłowości, które dotyczą zarówno przedstawicieli instytucji w systemie realizacji Programu czy podmiotów realizujących projekty (np. Beneficjenci).

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz