M. Miłkowski: Nowa lista leków refundowanych w czwartek

25 Czerwca 2019, 12:42 pieniądze leki

- W czwartek rano planujemy opublikować nową listę leków refundowanych - powiedział Polityce Zdrowotnej wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski. Dlaczego wtedy?

- Zdecydowana większość decyzji co do leków została już podjęta i są wysyłane firmom - podkreśla M. Miłkowski. Ale nadal toczą się ostatnie rozmowy z firmami. 

Ponadto dziś upływa termin zgłaszania uwag w ramach konsultacji listy. Po aktywności firm i organizacji pacjenckich widać zaniepokojenie z jednej strony zniknięciem części leków dotychczas refundowanych, z drugiej nie uwzględnieniem nowych.

Jak mówił nam w zeszłym tygodniu wiceminister, nowe cząsteczki na liście na pewno się znajdą, choć nie było ich w projekcie.

- Projekt listy nie jest jeszcze ostateczną listą leków refundowanych. W przypadku części nowych cząsteczek decyzje zapadły, ale np. nie zostały jeszcze pisemnie potwierdzone. Od 1 lipca będą nowe leki, m.in. dla pacjentów onkologicznych – mówił w piątek wiceminister zdrowia. – Nie ma też uwzględnionej części przedłużeń decyzji refundacyjnych, a decyzje już w tych sprawach podjąłem – wyjaśniał.

AK

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz