T. Latos: Mamy 6 proc. PKB na zdrowie. Kiedyś to było marzenie, dziś nikt tego nie docenia.

25 Czerwca 2019, 14:33 Tomasz Latos

Adresatem każdych protestów jest Minister Zdrowia. Nigdy nie naprawimy systemu idąc w kierunku kierowania wszystkich, nawet tych najmniejszych spraw do ministra - przekonywał przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł, Tomasz Latos. 

 

 

Adresatem każdych protestów jest Minister Zdrowia. Owszem wpisuje się to w jego kompetencje, ale obecnie próbuje się odwrócić rolę ministra tak, aby tylko tym się zajmował - mówił, podczas konferencji podsumowującej cykl debat "Wspólnie dla Zdrowia" w Warszawie, poseł (PiS) Tomasz Latos 

- Musimy się sprowadzić podejmowanie pewnych decyzji do szczebli wojewódzkich – to jest szczebel właściwy - przekonywał w odniesieniu do propozycji wprowadzenia organów sprawujących kontrolę nad programowaniem polityki zdrowotnej i współdecydowaniu o finansowaniu ochrony zdrowia na szczeblu wojewódzkim. - Nigdy nie naprawimy systemu idąc w kierunku kierowania wszystkich, nawet tych najmniejszych spraw do ministra  - dodał.

Poseł wspominał również współpracę z prof. Religą, kiedy to przed czternastoma laty rozwiązywał on problem protestu środowisk lekarskich. -Wówczas mówiło się o 6 proc PKB na zdrowie. Dziś to jest i nikt tego nie docenia - mówił poseł. -Coś co kiedyś było marzeniem i do czego mieliśmy dojść, dziś jest realizowane - dodał.

- Gdybyśmy mieli skokowy wzrost do 6 proc. PKB na zdrowie i nagle przybyłoby nam kilkadziesiąt miliardów w systemie, to nie byłyby one dobrze i efektywnie wykorzystane. Musimy stopniowo tych pieniędzy dodawać – to jest ten właściwy kierunek - przekonywał przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

Ada Piątek, 28 Czerwca 2019, 17:17
Nic tylko puste słowa!! Bez pokrycia zmian systemowych i kas chorych nie manadal
PIGUŁA Środa, 26 Czerwca 2019, 13:49
Co się dziwić,że kłamie. Takie ma zadanie,wybielić PIS.Został przewodniczącym Komisji Zdrowia po B. Arłukowiczu a PIS szybko zawłaszczył co umową deklarował opozycji. Teraz Tomasz Latos będzie grał jak zapragną.
Abctra Wtorek, 25 Czerwca 2019, 19:35
Najpierw mowi ze mamy 6% a chwile potem ze gdybysmy mieli to trzeba by dorzucić kilkadziesiat miliardów. Kłamie w żywe oczy.
Pacjent Wtorek, 25 Czerwca 2019, 15:58
Przecież obecnie jest mniej niż 5% PKB na zdrowie je***ane kłamczuchy