Farmaceuci rozczarowani brakiem ustawy o zawodzie

26 Czerwca 2019, 11:02 Michał Byliniak

Środowisko farmaceutów nie kryje rozczarowania faktem, że od blisko sześciu miesięcy projekt ustawy o zawodzie farmaceuty nie ujrzał światła dziennego. Swojej frustracji dali upust w jednym z mediów społecznościowych.

Dyskusję na temat losów projektu ustawy o zawodzie farmaceuty zainicjował Michał Byliniak, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Warszawie i jednocześnie wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, który w serwisie społecznościowym Twitter zaapelował do resortu zdrowia oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o poinformowanie 37 tys. farmaceutów o losach ustawy o zawodzie.

Temat projektu ustawy, a raczej jego utknięcia w zaciszach ministerialnych gabinetów, został szybko podchwycony przez obecnych w serwisie farmaceutów, którzy z rozgoryczeniem wskazali na wsparcie, jakiego przez ostatnie 6 miesięcy udzielali resortowi zdrowia m.in. przy wdrażaniu rozwiązań związanych z raportowaniem w ramach ZSMOPL czy realizacją e-recept.

Przypomnijmy, że  Janusz Cieszyński zapowiedział wysłanie wniosku o wpis do wykazu prac rządu. I to uczynił, ale pozycja ta w wykazie się jeszcze nie pojawiła. Dlatego też i ustawa o zawodzie nadal nie została przekazana do konsultacji społecznych.

AM

Co o projekcie ustawy o zawodzie farmaceuty mówił wiceminister Maciej Miłkowski? Sprawdźcie w wywiadzie, jakiego udzielił redaktor Aleksandrze Kurowskiej.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

Xxx Czwartek, 27 Czerwca 2019, 17:49
Przynajmniej jest coś obiecane, co i tak żałośnie długo się ciągnie np dietetycy do tej pory stoją w miejscu jako nieuregulowany do końca jak i marginelizowany zawód
Dobra zmiana. Środa, 26 Czerwca 2019, 16:34
Po co kasjerowi-sprzedawcy w sieciówce ustawa o zawodzie?
Morawiecki ma rację, ze zablokował te głupoty. Chciał już zablokować aptekę dla aptekarza po powrocie z Izraela w kwietniu 2017 roku. Ustawę apteka dla aptekarza można jeszcze wycofać jak ustawę o IPN.
To jest prawo i sprawiedlowosć? Środa, 26 Czerwca 2019, 16:00
Za to sieci otwierają zupełnie nowe, budowane od zera apteki. Tak jest w przypadku izraelskiej sieci, która wkrótce zamierza uruchomić zupełnie nową placówkę w samym centrum Gdańska, w CH Forum.
Ponad dwa lata po wejściu ustawy AdA , sieci nie tylko skupują udziały już istniejących aptek, ale budują
i otwierają zupełnie nowe.