Przegląd prasy

27 Czerwca 2019, 8:07 prasa

Ministrze. Usłysz prośby głuchych dzieci! – Super Express s.6- Rodzice apelują do resortu o sfinansowanie implantów słuchowych.

Nowe spojrzenie na SOR – Gazeta Polska Codziennie (Natalia Karcz-Kaczkowska, s.10) – Szybciej i bezpieczniej tak ma być po wprowadzeniu kolejnych zmian, m.in. za sprawą TOPSOR.

Prostsze określanie refundacji – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B8) – Lekarz wpisze wskazanie, a informatyczny system wskaże na recepcie, czy lek jest refundowany – takie ułatwienia chce wprowadzić resort zdrowia.

Tylko oświadczenie zwalnia z otrzymywania pisma o uldze – Dziennik Gazeta Prawna (Michalina Topolewska, s.B9) – Nawet jeśli pracodawca nie jest ustawowo zobowiązany do wpłat na PFRON, i tak musi złożyć oświadczenie, że nie chce, aby podmiot upoważniony do udzielania ulgi przesyłał mu druk z jego kwotą.

Wciąż za mało lekarzy, a zbyt wielu dentystów – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Miejsc na studia przyszłych lekarzy jest zbyt mało. „Niepotrzebnie zwiększa się ich liczbę na studiach stomatologicznych”- twierdzi NRL.

Zmiany w psychiatrii dziecięcej nastąpią w ciągu czterech lat – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B11) – Wywiad z wiceministrem zdrowia Z. KRól nt. reformy w psychiatrii dziecięcej. Wdrożenie nowego planu ma rozpocząć się już we wrześniu, a potrwa on cztery lata.

Fundusz uczy spółki – Parkiet, s.6- Rusza nowy projekt Polskiego Funduszu Rozwoju. Akademia BioMed PFR ma na celu wzmocnienie polskiego sektora biotechnologicznego oraz life science. W projekcie weźmie udział 15 spółek medycznych i farmaceutycznych.

Dodatki

Bóle głowy - Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz