CSIOZ: Kolejny rekord przy wdrażaniu e-recept

28 Czerwca 2019, 9:16 lekarz recepta

W czerwcu padł nowy rekord w mozolnie postępującym projekcie informatyzacji systemu ochrony zdrowia - do systemu e-recepty dołączyło 290 nowych podmiotów leczniczych. Liderem pod tym względem jest województwo lubelskie.

Liczba podmiotów leczniczych, które w czerwcu dołączyły do systemu e-recepty była niemal dwukrotnie większa niż w maju. Jak poinformowało CSIOZ zdecydowanym liderem miesiąca okazało się województwo lubelskie, w którym pierwsze e-recepty wystawiono pacjentom aż w 50 placówkach medycznych. Kolejnych 40 podmiotów podłączyło się w województwie małopolskim, 25 w mazowieckim, a także zachodniopomorskim.

W całym kraju w średnio wystawiano około 39 tys. e-recept dziennie (w dni robocze od poniedziałku do piątku), co jest wynikiem o blisko 13 tys. lepszym niż średnia osiągnięta w maju tego roku.

Liderzy programu e-recepty w czerwcu 2019:

  • 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie
  • Przychodnie Lekarskie HIPOKRATES – sp. z o.o., Toruń, woj. kujawsko-pomorskie
  • Prywatna Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Nowak & Nowak, Toruń, woj. kujawsko-pomorskie
  • ABM Andres, Brzeziński, Maryniuk, Zabłocki, Piszczac, woj. lubelskie
  • Lekarz rodzinny, Renata Goliszek, Piotr Pleszyński, Karczmiska Drugie, woj. kujawsko-pomorskie

W sumie od początku uruchomienia e-recept w całym kraju wystawionych zostało 2,2 mln elektronicznych dokumentów, z których skorzystało ponad 460 tys. pacjentów. Obecnie elektroniczne recepty wystawiane są już w 516 miejscowościach.

AM/CSIOZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Czerwony Niedziela, 30 Czerwca 2019, 22:32
Ciekawy jestem tylko czy nfz kontroluje te recepty...jakos nie zaskoczyloby mnie gdyby te recepty w lubelskim wyjezdrzaly za wschodnia granice