LUXMED też robi testy przenośnego gabinetu telemedycznego

28 Czerwca 2019, 11:07

Przez najbliższe tygodnie LUX MED wspierać będzie testy przenośnego gabinetu telemedycznego, który służy do zdalnych konsultacji lekarskich lub pielęgniarskich oraz wykonywania niektórych badań diagnostycznych pod kątem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Niedawno informowaliśmy, że własny kiosk testuje PZU Życie. 

 

Gabinet zaprojektowała i obsługuje firma Telemedico przy wsparciu Grupy LUX MED. Projekt jest realizowany w ramach programu akceleracyjnego IMPACT_Poland (2.0), dofinansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Pielęgniarka na miejscu 

W trakcie testów gabinetu wykonywane są konsultacje profilaktyczne. Pacjent wypełnia w systemie telemedycznym ankietę medyczną, a badania dodatkowe są wykonywane na miejscu przez pielęgniarkę – m.in. pomiar ciśnienia, analiza składu ciała, pomiary antropometryczne, lipidogram. Podsumowaniem całej usługi jest wideo-konsultacja lekarska z omówieniem wyników oraz przedstawieniem zaleceń zdrowotnych.

W rozwiązaniu testowanym przez PZU Życie zakres badań jest szerszy, a na miejscu nie ma żadnego pracownika medycznego - pacjent badania wykonuje samodzielnie, po czym ma wideokonferencję z lekarzem. Można też otrzymać w razie potrzeby e-zwolnienie lub e-receptę. Pisaliśmy o tym tutaj PZU Zdrowie testuje kiosk telemedyczny m.in. z EKG i stetoskopem

Jaka rola LUXMEDU?

- W projekcie pełnimy rolę tzw. odbiorcy technologii. W ramach współpracy, zapewniamy doradztwo merytoryczne, opiniowanie standardów, weryfikację jakości oraz wsparcie organizacyjne i komunikacyjne. Dzielimy się naszą wiedzą, doświadczeniem i pomagamy zaprojektować strategię możliwej implementacji pomysłu na większą skalę – mówi Andrzej Osuch, Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej i koordynator projektu mobilnego gabinetu telemedycznego po stronie LUX MED. - Pilotaż pozwoli m.in. ocenić potencjał tego typu nowatorskich technologii w diagnostyce, profilaktyce chorób cywilizacyjnych czy możliwość ich wykorzystania w medycynie pracy – dodaje.

Mobilny Gabinet Telemedyczny zlokalizowany jest w biurowcu myhive Park Postępu w Warszawie. Pierwsza faza testów ma charakter zamknięty.

-W trakcie testów gabinetu można skorzystać z wideo-konsultacji z lekarzem – mówi Paweł Sieczkiewicz z Telemedico. -Warto wiedzieć, że tego typu zdalne konsultacje podlegają tym samym zasadom i przepisom, co inne usługi medyczne. W trakcie świadczenia usługi powstaje pełna dokumentacja medyczna, zachowane są też warunki prywatności, gdyż kabina jest wygłuszona oraz przestrzegane są restrykcyjne normy ochrony danych – dodaje.

 AK 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz