NHS: Specjalne oddziały ds. udarów powstaną w całym kraju

01 Lipca 2019, 15:34 mózg

NHS England ogłosiło wprowadzenie zespołów ds. udarów w całym kraju w ramach wdrożenia długoterminowego planu rozwoju NHS.

Zespoły mają sprawić, że tysiące osób na terenie całej Wielkiej Brytanii otrzyma właściwą opiekę i zmniejszając tym samym szkody powstałe w wyniku udarów. Nowe badania oparte na danych działających już takich jednostkach w Londynie i Manchesterze wykazały, że ograniczają one śmiertelność o 170 osób rocznie i zmniejszają liczbę długotrwałych niepełnosprawności.

Niall Dickson, dyrektor naczelny NHS Confederation powiedział: „Stworzenie tych jednostek ma zasadnicze znaczenie dla diagnozy i leczenia NHS. Ważne jest, aby wykonanie badań obrazowych mózgu i wykonywanie trombektomii było możliwe pod jednym dachem”.

Teraz specjaliści z Manchesteru i Londynu będą pomagać innym centrom. Specjalne centra udarowe istnieją w Londynie od 2010 r. i w Manchesterze od 2015 r. Przed ich wprowadzeniem pacjenci byli przewożeni do najbliższego oddziału ratunkowego w celu uzyskania natychmiastowej opieki, a następnie leczono ich na niespecjalistycznych oddziałach.

Źródło: pharmatimes

Magdalena Mroczek

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz