Kielce: NFZ otwiera nowy punkt obsługi. Jacyna: "nowa jakość, na miarę XXI w."

02 Lipca 2019, 13:23 NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia

Od 1 lipca, jeśli chcesz potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne, złożyć wniosek na leczenie uzdrowiskowe lub wyrobić kartę EKUZ zrobisz to w nowym punkcie obsługi klienta Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a. – To zupełna nowa jakość w podejściu do pacjentów w Kielcach, na miarę XXI wieku – mówili  Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia i Andrzej Jacyna, prezes Funduszu.

Punkt obsługi został przygotowany zgodnie z najnowszymi standardami. Pomieszczenie jest bardzo funkcjonalne. To jedna, duża sala obsługi, gdzie można załatwiać kilka spraw jednocześnie. Punkt wyposażony jest w biletomat. Na elektronicznej tablicy i przy każdym z pięciu stanowisk wyświetla się numer klienta, nadany automatycznie przez biletomat. W efekcie dokładnie wiesz, kiedy zostaniesz obsłużony.

– Uruchomienie punktu obsługi klienta wpisuje się w strategię rozwoju Narodowego Funduszu Zdrowia do 2023 roku – zaznaczył Andrzej Jacyna, prezes NFZ. – Jednym z elementów tej strategii jest poprawa obsługi ubezpieczonych, wyjście naprzeciw ich potrzebom. Także nasi pracownicy zyskają na zmianach, ponieważ teraz mają lepsze warunki pracy, niż do tej pory – dodał.

– Cieszę się, że punkt jest w tak dogodnym miejscu  blisko przystanków autobusowych, wielopoziomowego parkingu i dworca. Dobrze, że pacjenci będą mogli załatwić sprawy w warunkach, które przystojną w XXI wieku – mówił podczas otwarcia punktu wiceminister Maciej Miłkowski.

– Liczę, że pacjenci będą zadowoleni i szybko odczują wyraźną poprawę jakości obsługi i warunków, w których ich przyjmujemy – podsumowała Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

fafa Środa, 03 Lipca 2019, 8:26
Minister i Prezes NFZ jada otwierać punkt nabijani pieczątkę... LUDZIE ......Chory kraj.