Gdańsk: Oddział chemioterapii dedykowany dla pacjentek z rakiem piersi

03 Lipca 2019, 9:38 rak nowotwór chemioterapia onkologia pacjent kroplówka szpital

Od 1 lipca 2019 r. pacjentki Centrum Chorób Piersi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku korzystają z nowej lokalizacji jednostki w budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, w celu kompleksowego leczenia nowotworów piersi.

Dotychczas Centrum Chorób Piersi UCK funkcjonowało w bardzo starym, ponad stuletnim budynku. Nowa lokalizacja Centrum Chorób Piersi UCK ma być od dotychczasowej nowocześniejsza i bardziej komfortowa dla pacjentów.

W nowej lokalizacji Centrum Chorób Piersi, na pierwszym piętrze budynku CMN, znajduje się 6 sal - każda wyposażona w łazienkę i maksymalnie dwa stanowiska do podawania chemii w warunkach oddziału dziennego (w sumie jest 11 stanowisk). Jak powiedział rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Marek Gruchała Centrum Medycyny Nieinwazyjnej to „szpital, który w niczym nie ustępuje najnowocześniejszym infrastrukturom szpitalnym na świecie”. 

- Leczenie raka piersi jest dla dotkniętych tym kobiet ciężkim przeżyciem, z którym wiąże się wiele stresu. By ten stres zminimalizować, staramy się zmaksymalizować komfort pacjentek. Chcemy, by otoczenie, w którym są leczone było przyjemne, estetyczne, bez tłoku i oczekiwania – mówiła dr hab. n. med. Elżbieta Senkus-Konefka, koordynator Centrum Chorób Piersi UCK.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz