Przegląd prasy

05 Lipca 2019, 9:11 prasa

Medycy czyszczą własne środowisko – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A15) – Lekarscy związkowcy chcą nagłaśniać mobbing w swoich szeregach i oferować ofiarom pomoc prawną oraz finansową.

Zamiast jeździć do Stanów, chcieliby leczyć się w Polsce – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A15) – Rodzice dzieci z wrodzonym brakiem małżowin usznych chcą oszczędzić swym pociechom wieloetapowych zabiegów rekonstrukcji ucha. Na przeszkodzie stoją jednak nie tyle przepisy, ile praktyka.

Można sobie wyobrazić blockchain czy AI w służbie zdrowia – Rzeczpospolita (Paweł Rożyński, s.A25) – Wywiad z wiceministrem zdrowia, Januszem Cieszyńskim nt. wykorzystania nowych technologii w ochronie zdrowia.

Pacjent w szponach Pekinu – Dziennik Gazeta Prawna (Patryk Słowik, s.A18-19) – Na skutek uzależnienia europejskiego rynku leków od substancji czynnych produkowanych w Chinach w rodzimych aptekach brakuje coraz to nowych leków. Konieczna jest reakcja Unii.

Przywrócili włądzę w rękach – Gazeta Wyborcza (Wojciech Moskal , s.20 ) – Dzięki pionierskiemu przeszczepowi nerwów 13 całkowicie sparaliżowanych pacjentów zyskało władzę w rękach.

Trzy szpitale w jednym – Gazeta Wyborcza (Martyna Śmigiel, s.13) – Po konsolidacji trzech szpitali w Warszawie pacjenci i lekarze obawiają się likwidacji szpitala na Lindleya. Kolejki do specjalistów są ogromne.

Leczenie tańsze już było – Puls Biznesu (Marcel Zatoński, s.4-5) – Lux Med. Rośnie w dwucyfrowym tempie dzięki rozwojowi ograniczonemu i przejęciom. Jego prezes uważa, że wzrosnąć muszą też ceny.

Czy życie pacjentów nie jest w cenie? – Gazeta Polska Codziennie (Jacek Lizniewicz, s.6) – Stacja dializ w Krakowie od lat świadczyła usługi swoim pacjentom. Od kilku msc. Trwa konflikt wokół placówki, z którą NFZ nie podpisał kontraktu.

Nowy program rządu, ciąża + - Fakt, s.4- Darmowe leki, lepsze posiłki i likwidacja opłat – przewiduje nowy rządowy program skierowany do kobiet w ciąży.

Dodatki

Tylko zdrowie – Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz