Konwencja PiS. Gośćmi debaty o zdrowiu m.in. Z. Małas i U. Jaworska

05 Lipca 2019, 16:29 Jarosław Kaczyńśki na konwencji PiS

Zaczęła się konwencja programowa PiS w Katowicach. W piątek ma być m.in. dyskusja o onkologii, a w sobotę zaplanowano osobny panel dotyczący polityki zdrowotnej. Kto będzie prezentował program w imieniu partii, a jacy eksperci zostali zaproszeni jako goście?

Przy okazji wyborów do Europarlamentu PiS na konwencjach nie poruszał tematów ochrony zdrowia. Padało wiele nowych zapowiedzi, ale nie w tym obszarze. 

W czasie debaty polityków różnych partii na temat zdrowia, jaka z inicjatywy pacjentów odbyła się w tym tygodniu, nikogo z PiS nie było.

Partia ma przedstawić nowe propozycje i swoje plany jutro na konwencji w Katowicach. 

IX sesja podczas konwencji, którą poświęcono ochronie zdrowia, zaczyna się o 15:45 i ma potrwać godzinę. 

Prowadzącymi będą pewnie Tomasz Latos i Waldemar Kraska. 

Pierwsze wystąpienie ma mieć minister Łukasz Szumowski. "Inwestycja, a nie koszt - jak i dlaczego zwiększać nakłady na ochronę zdrowia" - to temat jego wystąpienia. 

Prof. Piotr Czauderna opowie o polskim Cancer Planie. 

Adam Niedzielski, wiceprezes NFZ z kolei ma wystąpienie "NFZ czyli Nowoczesne Finansowanie Zdrowia - jak dobrze zarządzać budżetem ochrony zdrowia".

Zaproszeni goście to:

Zofia Małas, szefowa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych będzie mieć wystąpienie "Zdrowe kadry, czyli co zrobić aby zapewnić Polsce odpowiednią liczbę pracowników ochrony zdrowia".

Na koniec Urszula Jaworska z fundacji jej imienia będzie mówić o pacjentach. Jej wystąpienie ma tytuł "W kolejce do potrzeb pacjenta - jakiego systemu ochrony zdrowia chcą Polacy".

Przypomnijmy, że zapraszanie przedstawicieli świata medycyny, pracowników medycznych i pacjentów na konwencje i podobne wydarzenia, to już niemal tradycja. 

Szymon Chrostowski występował na wydarzeniach organizowanych przez Platformę Obywatelską, z kolei poprzednia szefowa samorządu pielęgniarek Grażyna Rogala-Pawelczyk wraz z Ewą Borek, prezes MY Pacjenci miały wstąpienia podczas dedykowanej specjalnie ochronie zdrowia konwencji Nowoczesnej Ryszarda Petru. Był tam też jako gość prof. Jacek Jassem. 

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz