Przegląd prasy

08 Lipca 2019, 9:01 prasa

Poniedziałek

Pacjent wypadł z okna szpitala – Super Express, s.2- W Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, 50-letni pacjent wypadł z okna. Jego ciało znaleziono po dwóch dniach na dachu szpitala.

Polacy potrzebują nowych leków na raka – Parkiet, (Grzegorz Burtan s.4)- Wywiad z Markiem Borzestowskim, prezesem NanoGroup. O współpracy z NCBR, wynikach spółki i potrzebach pacjentów.

NFZ be dotacji na leczenie nieubezpieczonych – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – W planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2020 r.nie ma pieniędzy na leczenie osób, które mimo braku ubezpieczenia mają prawo do świadczeń. Resort zdrowia i NFZ uspokaja, że środki na ten cel „znajdą się później”.

Będą nowe zasady udzielania pomocy w stanach nagłych – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B11) – Pacjent w stanie nagłym powinien trafić do placówki posiadającej umowę z NFZ.

Sztywne stawki za ratowanie życia – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A12) – Resort zdrowia chce określić zasady płacenia szpitalom za nadwykonania w stanach nagłych. To skutek wyroku Sądu Najwyższego.

Nowoczesne zabiegi w historycznej sali – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.R4) – W sali gdzie przeprowadzono pierwszy w Polsce przeszczep serca powstanie pracownia Elektrofizjologii Stymulacji Serca.

Leki na raka mogą być tańsze i bezpieczniejsze dla pacjentów – Rzeczpospolita s.A25- Wywiad z Markiem Borzestowskim, prezesem NanoGroup. O współpracy z NCBR, wynikach spółki i potrzebach pacjentów.

Weekend

Nierówne zasady – Nasz dziennik  (Anna Amrboziak, s.5) – W Polsce funkcjonuje siedem banków tkanek, z których korzystają kliniki okulistyczne. Tylko jeden z nich jest finansowany z środków MZ. Subwencja opiewa na kwotę 1mln zł.

Potencjalni partnerzy czekają na uzyskanie zgody od FDA – Parkiet, s.4- MedApp deklaruje, że uzyskanie zgody od FDA powinno nastąpić wkrótce. Wszystkie testy urządzeń i oprogramowani miały przebiec pomyślnie.

Pierwszy pozew za Gostynin – Gazeta Wyborcza, s.4 – Pacjent ośrodka „dla bestii” domga się odszkodowania. Skarży się na utrudnienie kontaktu z rodziną, brak opieki lekarskiej i konieczność mieszkania w przeludnionej sali.

Tygodniki

To jest jak wyrok – Newsweek (Jacek Tomczuk, s.33-35) – Eksperci oceniają nową listę leków refundowanych. „Ta lista to kolejny dowód, że darmowa, publiczna służba zdrowia to fikcja”.

Choroba wielu prędkości – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.86-88) – Materiał poświęcony nowym terapiom stosowanym w cukrzycy 1 i 2 typu.

Cztery tabletki dziennie – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.90-91) – O nowej terapii anty-ALK, która znalazła się na nowej liście leków refundowanych

 Zobacz: Tydzień w pigułce

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz