Z. Małas o urlopie dla poratowania zdrowia pielęgniarek

08 Lipca 2019, 15:43 pielęgniarka doktor dokumentacja

Oferta dla pielęgniarek i położnych w wieku emerytalnym, które chcą pozostać czynne zawodowo oraz urlop dla poratowania zdrowia to projekty, nad którymi chce pracować wspólnie z resortem zdrowia Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych – mówi nam Zofia Małas, szefowa NRPiP.

Dla pielęgniarek i położnych, które ukończą 60 r. życia i chcą jeszcze być czynne zawodowo dobrze by było przygotować zachętę do pozostania nadal w zawodzie – mówi nam Z. Małas. Wspominała o tym także podczas weekendowej konwencji PiS. 

Zobacz:

Z. Małas o sytuacji kadrowej w zdrowiu mówiła na konwencji PiS

W rozmowie z Polityką Zdrowotną przyznała, że równolegle Izba pracuje nad projektem przewidującym możliwość wprowadzenia dla pielęgniarek i położnych urlopu dla poratowania zdrowia. 

- Chcielibyśmy wprowadzić płatny urlop zdrowotny dla poratowania zdrowia. Tak, aby pielęgniarki pod koniec pracy zawodowej miały możliwość skorzystania z niego, by odpocząć, podreperować zdrowie i wrócić ze zdwojonymi siłami do pracy - mówi Z. Małas.

 

Oferta dla młodzieży

Zofia Małas podkreśla, że równocześnie rozwijana jest oferta dla osób wchodzących do zawodu. – Cały czas myślimy o tym, by zainteresować młodzież zawodem, uatrakcyjnić warunki pracy i płacy – mówi szefowa Rady.

Aleksandra Kurowska, JK

 

Polecamy także:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

16 komentarzy

Halina Pawlik Sobota, 09 Listopada 2019, 21:03
znajac szybkosc podejmowania decyzji bedzie to za kilka lat wiec sporo pielegniarek zdazy juz odejsc na emeryture! Szkoda, ze nikt na to nie wpadl wczesniej, bo nalezy im sie to ! Oby jeszcze mial kto z niego skorzystac
gaga Wtorek, 16 Lipca 2019, 12:20
Brawo za pomysłowość może ta pani zamiast siedzieć na stołku i z nieróbstwa miec takie pomysły założyła by mundurek i wzięła by się do tej ciężkiej pracy.Może wtedy pomyślałaby o pielęgniarkach jak o zmęczonych spracowanych kobietach, które powinny mieć możlwość przejscia na emeryturę w wieku 55 lat i to emeryturę godną, anie URLOP ZDROWOTNY PO 60 życia,To chore i nie dorzeczne jak można w taki sposób jeszcze bardziej upokorzyć środowisko pielęgniarek,tych ciężko pracujących kobiet, które i tak nie mają przrywiejów jak inne grupy zawodowe na własnych barach dzwigają ten cały ambaras i jeszcze taki chory pomysł.Jestem oburzona i zniesmaczona tym pomysłem,Droga pani zawód uległ deprecjacji a pani wyskakuje z takim chorym pomysłem.Powodzenia.
Ewa Sobota, 13 Lipca 2019, 8:03
Dawno powinny być urlopy zdrowotne dla pielęgniarek to ciężka praca fizyczna i psychiczna.co raz więcej obowiązków i obciążeń.tracimy zdrowie dzwigajac pacjentów A na to by dostać sìę na rehabilitację trzeba czekać kilka miesięcy.
Izby piel nic dla nas nie robią od wielu lat
Aneta Czwartek, 05 Grudnia 2019, 19:02
Popieram!!i zgadzam się z przedmówczyniami!
Joanna Piątek, 12 Lipca 2019, 11:25
Dlaczego nie zrobią tak jak mają nauczyciele kiedy chcą to idą na taki urlop który trwa rok czasu.
Zofia Piątek, 12 Lipca 2019, 13:07
Nauczyciele nie mogą iść na urlop kiedy chcą.Proszę doczytać.O tym decyduje komisja lekarska i stałe uszkodzenie zdrowia/rak płuc,gardła,choroby nerwowe..../ a także staż pracy.Urlop może trwać tylko 3 m-ce.Na urlopie jest golutka pensja i nie jest on wliczony do stażu pracy.Na urlopy idą tylko Ci,którzy muszą lub Ci,którzy mają małżonków dobrze zarabiających w innych resortach.Mam w rodzinie wielu nauczycieli z dużym stażem pracy i nikt z takiej formy urlopu nie korzysta.
Ewa Niedziela, 10 Listopada 2019, 12:10
Bez przesady z tym trwałym uszczerbkiem na zdrowiu bo po urlopach ROCZNYCH WRACAJĄ!! i nie wyglądają na martwych albo umierajcych!!
Małgorzata Środa, 10 Lipca 2019, 12:39
TO KPINA W BIAŁY DZIEŃ!!!!!!!!!!!!!! MAJĄC 60 LAT I 40 LAT STAŻU IDĘ NA EMERYTURĘ. Mam jeszcze dla kogo żyć, urlop był potrzebny 20 lat temu, nie ma opcji bym pracowała dalej. Pani Małas takich bzdur nawet nie chcę komentować, radziła bym wrócić na oddział do pracy.
Ewa Niedziela, 10 Listopada 2019, 12:13
Od siedzenia na STOŁKU to ona nawet nie wie jak chory wygląda a co tu mówić o pracy tej pani
Florencja Wtorek, 09 Lipca 2019, 23:02
A co mi po urlopie zdrowotnym w momencie gdy mogę iść na emeryturę ... śmiech na sali ...30 lat w zawodzie ... rozregulowany sen.... dzień i noc miesza się teraz mi potrzebny urlop przede wszystkim na uregulowanie snu zegara biologicznego ...
Nauczyciel kiedy może już skorzystać z takiego urlopu ...
Jadora Wtorek, 09 Lipca 2019, 21:54
Żenada i wstyd....to ma być przedstawiciel dbający o nasze interesy
Renia Wtorek, 09 Lipca 2019, 19:00
Urlop dla podratowania zdrowia po 60-siątce???To czas na zasłużoną emeryturę a nie na urlop!! Urlop powinien być po maksymalnie 15 latach pracy, a nie po 40. Następny chory pomysł jak większość w Ochronie zdrowia
Położna Wtorek, 09 Lipca 2019, 18:36
Urlop zdrowotny pod koniec pracy zawodowej? Kręgosłupy nam po 10 latach pracy już szwankują, a tu ktoś mówi o końcu pracy zawodowej???
M Wtorek, 09 Lipca 2019, 18:20
Ad zdrowiem trzeba myśleć teraz i każdej z nas. Jak będę mieć 60+ to nie będę już w tym zawodzie tyrać, nikt nie będzie
Pielęgniarka 50+ Wtorek, 09 Lipca 2019, 15:15
Za dużo myślenia, za mało działania...
Anka Wtorek, 09 Lipca 2019, 11:02
Od myślenia głowa boli. Trzeba podejmować decyzje i je wdrażać. Nie zauważyłam konkretnych ofert w tym artykule. Dla kogo urlop i w jakim wymiarze? Jak ko kretynie na wyglądać zachęta finansowa dla młodzieży? Osobiście nie chciałabym pracować do śmierci ale w tych realiach emerytalnych chyba będę musiała więc co w kwestii umów o pracę i stawek godzinowych dla emerytowanych pielęgniarek kontynujacych pracę?