Przegląd prasy

09 Lipca 2019, 8:42 prasa

Ministrze Szumowski! Obiecankami nie uleczysz ludzi – Fakt, s.2-3 – Opinia ws. Wypowiedzi ministra zdrowia podczas weekendowej konwencji PiS. „To wszystko słyszeliśmy już w 2015 r. Ciągle jest jak było” – pisze Fakt. Kilka serii mini-artykułów dot. SOR-ów, rehabilitacji (o szpitalu w Jastrzębiu, który stracił kontrakt) oraz przypadku pacjentów z EB, którzy stracili na refundacji na opatrunki.

Resort zbyt łagodny dla firm farmaceutycznych – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A14) – W aptekach brakuje najpopularniejszych leków. W zamieszczonej opinii Marcina Czecha, MZ nie korzysta w pełni z narzędzi, jakie daje prawo.

Z resortu finansów do NIK? – Dziennik Gazeta prawna (Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki, s.A3) – Wg. DGP, Marian Banaś, obecny minister finansów ma największe szanse na objęcie fotela prezesa NIK po upłynięciu kadencji Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Pustki na aptecznych półkach – Dziennik Gazeta Prawna (Patryk Słowik, s.B4) – W aptekach brakuje już 500 leków. Podstawowymi przyczynami są: nielegalny wywóz leków, kłopoty z importem substancji czynnych oraz restrykcyjne wymogi unijne dla producentów.

50 mln zł na centra dla niepełnosprawnych – Dziennik Gazeta Prawna (Michalina Topolewska, s.B9) – Gminy oraz powiaty będą mogły uzyskać dotacje na utworzenie oraz wyposażenie placówki dla dorosłych osób z dysfunkcjami zdrowotnymi do wysokości 100 proc. kosztów inwestycji.

Pacjent oceni jakość świadczeń przez internetowe konto – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Wywiad z Januszem Cieszyńskim o funkcjonalności IKP.

Po pierwsze: empatia wobec pacjenta – Gazeta Wyborcza (MójBiznes) ,s.4-5 – Rozmowa z Beatą Drzazgą, prezes BetaMed SA, firmą świadczącą usługi w domu pacjentów.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

jolki Wtorek, 09 Lipca 2019, 9:19
No nie, Czech się wypowiada nt MZ i firm, on korzystal z narzędzi i dawal firmom co chcialy, czy CBS już zakończyło sledztwo ws leku firmy R, której Czech podwyższyl cene?