Konwencja Koalicji Obywatelskiej: jakie tematy ze zdrowia?

09 Lipca 2019, 11:35 Pacjent i kolejki

W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. Część paneli poświęconych będzie zdrowiu. Jakie tematy zaplanowano?

W piątek i sobotę w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. Podczas Forum odbędzie się kilkadziesiąt paneli tematycznych, a wśród nich wiele poświęconych bezpośrednio lub pośrednio kwestiom ochrony zdrowia i systemu opieki zdrowotnej.

W piątek zaplanowano m.in. panele: "Sprawa Polek-bezpieczeństwo, zdrowie, in-vitro", "Polska Seniora - zdrowe życie", "Polityka społeczna - niepełnosprawni: pełnosprawni obywatele".

W sobotę kwestiom zdrowia będą zaś poświęcone m.in. panele: " Zdrowie - więcej pieniędzy na zdrowie, uproszczenie systemu", " Zdrowie- lekarz bliżej pacjenta", "Zdrowie - szybka pomoc, przyjazny szpital", "Ekologia - Polska bez smogu".

Przypomnijmy, że w miniony weekend odbyła się konwencja PiS, gdzie padło wiele deklaracji dotyczących zdrowia. Pisaliśmy o tym: A. Niedzielski: o zmianach w płaceniu szpitalom i POZ za efekty (konwencja PiS)Piątka ministra Ł. Szumowskiego na następną kadencjęPremier: jeśli PiS wygra, będzie 160 mld zł na służbę zdrowiaPłace: wsteczna podwyżka kwoty bazowej do 4200 zł. Kiedy zmiana ustawy?

 BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz