Ukraina: W pierwszym półroczu więcej zakażeń odry niż w całym 2018 r.

09 Lipca 2019, 15:46 wirus bakteria odra

W pierwszym półroczu na Ukrainie odnotowano większą liczby zakażeń odrą niż przez cały 2018 r. – wynika z raportu opublikowanego przez Centrum Zdrowia Publicznego na Ukrainie.

55,776 przypadków zakażenia odrą w pierwszym półroczu br. Zakażenie stwierdzono u 26,112 dorosłych i 29,584 dzieci. 18 przypadków zakażenia zakończyło się zgonem – informuje ukraińskie Centrum Zdrowia Publicznego. To więcej niż łączna ilość zakażeń przez cały 2018 r. W ubiegłym roku odnotowano łącznie 54,481 zakażeń, z czego 16 z nich zakończyło się śmiercią (12 dorosłych i 4 dzieci) 

Ministerstwo Zdrowia Ukrainy wraz z Centrum Zdrowia Publicznego wzywa samorządy do przeprowadzenia specjalnych operacji w celu zwalczania epidemii odry. Trwają przygotowania do koordynacji takich działań, organizowane są spotkania z przedstawicielami wszystkich dziedzin.

Aby zapewnić niezawodną ochronę przed chorobą, wszystkie dzieci należałoby otrzymać obie dawki szczepionki - zgodnie z kalendarzem szczepień ochronnych. Ukraiński resort zdrowia zapewnia bezpłatne szczepienia zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

 Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz