Projekt nowelizacja Prawa farmaceutycznego skierowany do Sejmu. Leki bez recepty dla szkół i organizatorów kolonii

12 Lipca 2019, 13:54 farmaceuta apteka leki

Do Sejmu został skierowany Rządowy projekt zmian w art. 86a Prawa Farmaceutycznego - poinformował na swoim twitterze Janusz Cieszyński. 

Przepisy mające ukrócić odwrócony łańcuch sprzedaży leków i wywożenie ich za granicę uderzył nie tylko w hospicja czy domy opieki (tę kwestię już MZ z aptekarzami wyjaśniło zobacz: Apteki: MZ w komunikacie wyjaśnia kwestię sprzedaży i faktur m.in. dla DPS), ale też w podmioty kupujące np. tabletki przeciwko bólowi głowy czy biegunce dla pracowników, uczestników kolonii czy uczniów. Za sprzedaż im na fakturę leków grożą poważne sankcje. 

Projekt nowelizacji ustawy – Prawa farmaceutycznego ma na celu rozszerzenie katalogu produktów leczniczych, które są dostępne w aptece dla podmiotów innych niż pacjenci lub podmioty wykonujące działalność leczniczą, o wszystkie produkty lecznicze dostępne bez recepty (OTC), z wyłączeniem produktów leczniczych zawierających substancje psychoaktywne, tj. produktów leczniczych, których obrót jest dodatkowo ograniczony (pseudoefedryna, kodeina, dekstrometorfan).

-Napisał na swoim koncie Twitter Janusz Cieszyński

Źródło:

 

Zobacz również:

Domy dziecka i DPS-y kupią legalnie leki z apteki?

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz