Radom: powołano do życia Ośrodek Chorób Serca i Naczyń, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych

12 Lipca 2019, 14:49

 W dniu 11 lipca został uroczyście otwarty Ośrodek Chorób Serca i Naczyń, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych. Jego kierownikiem jest prof. płk dr n. med. Leszek Markuszewski – kardiolog, diabetolog, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny sportowej, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiodiabetologicznego.

Wcześniej prof. Markuszewski kierował Centralnym Klinicznym Szpitalem WAM, Narodowym Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Medycznej, zarządzał również przez wiele lat więzienną służbą zdrowia.

- Dzisiejszy dzień to swoiste święto flagowego szpitala południowej części Mazowsza, bowiem otwieramy dziś Ośrodek, w którym nowoczesna diagnostyka i terapia poprzez integrację struktur oddziałowych będzie wpływała na lepszą opiekę nad pacjentem – mówił na otwarciu prof. Markuszewski.

Nowo powstała jednostka łączy w sobie sześć oddziałów: wewnętrzny I i II, reumatologię, kardiochirurgię, kardiologię i pulmonologię z onkologią pulmonologiczną oraz pracownię endoskopii, zakład radiologii obrazowej i interwencyjnej i poradnie: endokrynologiczną, diabetologiczną, kardiologiczną, reumatologiczną, interdyscyplinarnego leczenia osteoporozy, chorób płuc i gruźlicy, kardiochirurgiczną i gastroeneterologiczną.

Ośrodek zajmie się pacjentami cierpiącymi m.in. na choroby układu krążenia, cukrzycę oraz różnego rodzaju patologie metaboliczne. To choroby zbierające duże żniwo w Polsce i na świecie. Chorzy będą leczeni kompleksowo dzięki wewnętrznej komunikacji i współpracy między oddziałami.

źródlo: mat.pras.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz