Przegląd prasy

15 Lipca 2019, 8:28 prasa

Poniedziałek

Walka o Szpital Klinicznych Dzieciątka Jezus – Gazeta Polska Codziennie, s.5 – Do Prezydenta RP wpłynął list z dramatycznym apelem sześciu związków zawodowych ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus o pomoc w ratowaniu placówki.

Farmaceuci powinni wspierać pacjentów – Fakt, s.4-5- Rozmowa z Januszem Cieszyńskim o kryzysie lekowym. „Farmaceuta to profesjonalista, który powinien pomóc pacjentowi.”

Ministrze nie baw się w politykę. Lecz pacjentów! – Fakt, s.6 – Minister Łukasz Szumowski będzie startował w wyborach. Dostał „jedynkę” w Płocku.

Leków w aptekach ciągle brak, ale od poniedziałku będzie infolinia dla pacjentów – Polska The Times (Agata Pustułka, .s9 ) – O brakach leków. „Problem dotyczy całej Europy”. Materiał informujący o infolinii dla pacjentów.

Leków jak nie było tak nie ma – Dziennik Gazeta Prawna (Patryk Słowik, s.A6) – „Medykamenty lada moment trafią do aptek – obiecywał minister zdrowia. Tak się nie stało. Bywa, że trzeba po nie jechać do innego województwa”.

Spór między lekarzami a NFZ z nocnymi dyżurami w tle – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Lekarze POZ powinni mieć obowiązek dyżurowania w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej – uważa Andrzej Jacyna. Oburzyło to środowiska lekarskie

Psychiatria dziecięca na nowych zasadach – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B11) – MZ opublikowało projekt nowelizujący rozporządzenie określające warunki opieki psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą.

Weekend

Czy jest nadzieja dla SOR grodziskiego szpitala? – Gazeta Polska Codziennie (Anna Gęblska-Berekets, s.2-3) – Grodziska placówka jest coraz bardziej przeciążona i osługuje mieszkańców aż czterech powiatów. Radni apelują o możliwość utworzenia oddziału w powiecie pruszkowskim.

Gniew aptekarzy: pacjenci bez leków! – Fakt s,2,3 – Opinie farmaceutów nt. kryzysu lekowego. „Infolinia to za mało”.

Przeszczepili Wiktorowi ucho z żebra – Super Express, s.10 – Nowatorską operację przeprowadzili lekarze z olsztyńskiego szpitala dziecięcego. Chirurdzy uformowali dla dziecka ucho z chrząstki jego żebra.

Tygodniki

Nowe leki, nowe szanse – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.90,91) – Rozmowa z konsultantem krajowym ds. Hematologii o nowej liście leków refundowanych.

Przewlekła nie zawsze oznacza łagodną. – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.91,92) – Materiał poświęcony białaczce limfocytowej. Braki leków.

Agresywny HER2+ - Wprost (Katarzyna Pinkosz, s.60-61) – O nierefundowanych terapiach lekowych stosowanych w leczeniu raka piersi.

Dodatki

Plus Minus, Polacy ufają swoim lekarzom– Rzeczpospolita (Piotr Witwicki, s.14-15) – Wywiad z Januszem Cieszyńskim o wyborach, problemach w ochronie zdrowia, 6 proc PKB, problemach demograficznych oraz pracy w resorcie zdrowia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Rz Poniedziałek, 15 Lipca 2019, 9:42
Rzeczpospolita tez pisze o lekach. Nawet na 1 str. A Plus Minus wychodzi w sobotę