WHO: Co 9 osoba zmaga się z niedożywieniem. Co 8 jest otyła. Alarmujące dane

16 Lipca 2019, 11:04 widelec jedzenie naczynia

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rośnie problem głodu na świecie. Szacuje się, że w 2018 r. 820 mln ludzi na świecie zmaga się z niedożywieniem, w porównaniu do 811 w roku poprzedzającym – wynika z najnowszego raportu Food Security and Nutrition.

Wzrost liczby osób niedożywionych odnotowywany jest od blisko trzech lat. Przy tym tempie wzrostu, poza zasięgiem zdaje się być cel WHO- „Zero Głodu do 2030 r.”.

Sytuacja jest alarmująca szczególnie w Afryce i Azji. Oba regiony odpowiadają za ok. 93 proc. przypadków niedożywienia na świecie. Największa liczba osób niedożywionych (ponad 500 milionów) mieszka w Azji. Z kolei dla regionu Afryki Wschodniej wyzwaniem jest to, że blisko 30,8 proc. mieszkańców tego kontynentu jest niedożywionych. Raport wskazuje, że za taki stan rzeczy odpowiada spowolnienie gospodarcze i trudne warunki klimatyczne.

 

Więcej osób z otyłością i nadwagą

Twórcy raportu zwracają uwagę na fakt, że jednocześnie zauważalny jest przyrost odsetka ludzi z nadwagą i otyłością. Tendencja szybkiego wzrostu jest szczególnie zauważalna wśród dzieci w wieku szkolnym i dorosłych. Na całym świecie szacuje się, że 338 mln dzieci cierpi na nadwagę, a co ósma osoba na świecie (672 mln ludzi) cierpi na  otyłość. Co szczególnie może okazać się niebezpieczne dla społeczeństwa, odsetek ludzi otyłych na przestrzeni ostatnich lat rośnie szybciej niż odsetek osób z nadwagą.

 

 
źródło:
 
JK 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz