Wzrost liczby osób niedożywionych odnotowywany jest od blisko trzech lat. Przy tym tempie wzrostu, poza zasięgiem zdaje się być cel WHO- „Zero Głodu do 2030 r.”.
![]() |
Sytuacja jest alarmująca szczególnie w Afryce i Azji. Oba regiony odpowiadają za ok. 93 proc. przypadków niedożywienia na świecie. Największa liczba osób niedożywionych (ponad 500 milionów) mieszka w Azji. Z kolei dla regionu Afryki Wschodniej wyzwaniem jest to, że blisko 30,8 proc. mieszkańców tego kontynentu jest niedożywionych. Raport wskazuje, że za taki stan rzeczy odpowiada spowolnienie gospodarcze i trudne warunki klimatyczne.
![]() |
Więcej osób z otyłością i nadwagą
Twórcy raportu zwracają uwagę na fakt, że jednocześnie zauważalny jest przyrost odsetka ludzi z nadwagą i otyłością. Tendencja szybkiego wzrostu jest szczególnie zauważalna wśród dzieci w wieku szkolnym i dorosłych. Na całym świecie szacuje się, że 338 mln dzieci cierpi na nadwagę, a co ósma osoba na świecie (672 mln ludzi) cierpi na otyłość. Co szczególnie może okazać się niebezpieczne dla społeczeństwa, odsetek ludzi otyłych na przestrzeni ostatnich lat rośnie szybciej niż odsetek osób z nadwagą.
![]() |
Załącznik: