Ratownicy medyczni chcą spotkania z pielęgniarkami

16 Lipca 2019, 15:18 porozumienie ugoda umowa

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w odpowiedzi na ostatnio prowadzony otwarty spór z organizacjami zrzeszającymi pielęgniarki i położne proponuje spotkanie z przedstawicielami tych zawodów.

Przypomnijmy, że według opinii przedstawicieli Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, ratownicy medyczni nie mają odpowiednich kompetencji, by pełnić funkcję koordynatora pracy osób zatrudnionych na szpitalnym oddziale ratunkowym. Ratownicy odpowiedzieli wskazując na bezpodstawność podważania kompetencji zawodowych ratowników medycznych. Spór przeniósł się wyżej, a Izba Pielęgniarek zadecydowała o skierowaniu zażalenia ws. projektu wprowadzającego nowe rozwiązania na SOR, umożliwiającego ratownikom na pełnienie wcześniej wspomnianej funkcji.

Więcej o sporze dowiecie się z poniższych artykułów:

"W związku z wynikłą ostatnio dyskusją (...) ZK OZZRM proponuje ustalenie terminu spotkania przedstawicieli naszych organizacji zrzeszających pielęgniarki i położne oraz ratowników medycznych w celu wyjaśnienia problemu oraz wszelkich animozji pomiędzy naszymi zawodami" - czytamy w liście OZZRM, skierowanym do Zofii Małas, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz