Przegląd prasy

18 Lipca 2019, 9:08 prasa

Osocze na wagę złota – Rzeczpospolita s.A10,11 – Materiał przy współpracy z Takeda Pharma. Polscy pacjenci otrzymują na co dzień leki osoczopochodne pochodzące z krwi od dawców z całego świata. Niestety, preparatów z krwi polskiej nie wystarcza. Ciągle brakuje nam systemowych regulacji gospodarowania nadwyżkami osocza.

Bioniczna trzustka to polski skarb – Rzeczpospolita (Paweł Łepkowski, s.A12) – Rozmowa z Michałem Wszołą, pomysłodawca i współautor projektu Bionicznej Trzustki.

Farmaceuta ma już nie być sklepikarzem – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.a17) - Aptekarze mają być niezależni od polecenia służbowego i kierować się wyłącznie dobrem pacjenta- informuje „RP”.

Gorąca debata nad kolejnym 500+ - Rzeczpospolita (Joanna Ćwiek, s.A17 ) - Sejm po pierwszym czytaniu zdecydował o skierowaniu do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny projektu ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niepełnosprawnych. Jeszcze na tym posiedzeniu Sejm ma rozpatrzyć sprawozdanie prac komisji.

Ratownicy i pielęgniarki spierają się o kompetencje – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, .sB1) – „Zwiększanie uprawnień ratowników jest solą w oku pielęgniarskiego samorządu. Nowe przepisy zaogniły konflikt między tymi środowiskami. Ich przedstawiciele mają się spotkać w poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia”

Farmaceutyczna utopia w polskim wydaniu – Dziennik Gazeta Prawna (Juliusz Krzyżanowski, s.B10) – Opinia nt. obecnej sytuacji z brakiem dostępności do medykamentów.

Krótszy czas oczekiwania na badanie, większa stawka – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) - Placówki, które zmniejszą kolejki do rezonansu magnetycznego, dostaną za te świadczenia o 5 proc. więcej do NFZ – przewiduje nowe zarządzenie

Będziemy umierać na niewydolność serca – Super Express – „SE” o braku dostępu do jednej z opcji terapeutcznej stosowanej przy ostrej niewydolności serca.

Szef NFZ zrezygnował – Gazeta Wyborcza s,.3 - Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Jacyna złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jego dymisji chciał minister zdrowia.

Dodatki

Choroby oczu – Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz