Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała rezygnację A.Jacyny ze stanowiska prezesa Funduszu

18 Lipca 2019, 12:53 NFZ
Rada Narodowego Funduszu Zdrowia pozytywnie zaopiniowała rezygnację Prezesa NFZ Andrzeja Jacyny ze stanowiska prezesa. Ośmiu członków Rady głosowało za pozytywnym zaopiniowaniem rezygnacji, a dwóch członków było przeciw.
 
 

O tym, że A. Jacyna złożył rezygnację, w środę jako pierwsza napisała PolitykaZdrowotna.com A. Jacyna złożył dymisję z funkcji prezesa NFZ

W czwartek przed południem zebrała się Rada NFZ, aby wydać opinię w tej sprawie.

- Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała rezygnację Prezesa NFZ Andrzeja Jacyny ze stanowiska prezesa - poinformowała na Twitterze Małgorzata. Gałązka- Sobotka, członek Rady.

- Wielkie podziękowania za wiedzę, rozwagę i odwagę w kierowaniu NFZ oraz wiele dowodów na niezwykłą odpowiedzialność za system ochrony zdrowia w Polsce - napisała M. Gałązka-Sobotka.

Także Maria Ochmann, przewodnicząca sekretariatu ochrony zdrowia NSZZ Solidarność, członek Rady, w rozmowie z Polityką Zdrowotną potwierdziła pozytywne zaopiniowanie przez Radę rezygnacji A. Jacyny. Jak dodała, były dwa głosy przeciw i osiem - za pozytywną opinią. 

- Odejście prezesa Andrzeja Jacyny jest bardzo złą decyzją, o czym świadczą liczne stanowiska, które zostały przesłane do członków Rady, zarówno przez przedstawicieli pracodawców, jak i organów założycielskich, również przez pracowników - mówiła. 

- Nie ukrywam, że wszyscy jesteśmy zaskoczeni tą decyzją, zwłaszcza, że tydzień temu odbyło się posiedzenie Rady i mówiliśmy raczej o planach, niż o zakończeniu misji Pana Prezesa - dodała M.Ochman.

- Dla systemu ochrony zdrowia takie zmiany w tym momencie, to są złe zmiany. I taką informacje przekazaliśmy dzisiaj ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu, który był obecny na posiedzeniu Rady - poinformowała.

- Pan Prezes, jak powiedziano, idzie do większych zadań, czekają na niego inne wyzwania, bardzo ważne, będzie doradcą Pana Premiera Mateusza Morawieckiego - wskazała M. Ochman.

Dodała, że Radni pytali o to, kto zastąpi Prezesa A. Jacynę i będzie p.o. prezesa do czasu ogłoszenia konkursu, ale minister jeszcze takiej informacji nie przekazał. - Oczywiście, ta osoba zostanie wyłoniona z obecnego zarządu - o to pytali radni - i ta decyzja będzie podjęta bez zbędnej zwłoki - zaznaczyła.

BPO

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz