Zmiany w skierowaniach na leczenie i rehabilitacje w uzdrowiskach

19 Lipca 2019, 15:50 seniorzy

Z dniem dzisiejszym weszły w życie nowe przepisy w zakresie leczenia uzdrowiskowego i rehabilitacji uzdrowiskowej. Co się zmienia?

W komunikacie Narodowego Funduszu Zdrowia, ten przypomina, iż z dniem 19 lipca 2019 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 4 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową (Dz. U. z 2019 r. poz. 1136). Pisaliśmy o tym m.in. tutaj: MZ zniesie obowiązek potwierdzania po 18 miesiącach skierowań do sanatorium?

Przepisy zmieniające wprowadzają:

  • 12 miesięczny okres, który musi upłynąć od dnia zakończenia przez świadczeniobiorcę leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej do dnia wystawienia kolejnego skierowania,
  • obowiązek przekazania skierowania do oddziału wojewódzkiego NFZ w terminie 30 dni od dnia jego wystawienia, pod rygorem utraty ważności skierowania,
  • usunięcie obowiązku weryfikacji skierowania po upływie 18 miesięcy od dnia jego wystawienia,
  • zmianę wzoru skierowania poprzez usunięcie części, w której lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, wystawiający skierowanie, mógł określić miejsce i rodzaj leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej.

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz