Przegląd prasy

22 Lipca 2019, 8:22 prasa

Poniedziałek

Chorzy na Parkinsona w urzędniczej pułapce – Dziennik Gazeta Prawna (Patryk Słowik, s.A3) – Popularny lek nie wróci na apteczne półki. Nie ma zamiennika. „Resort udaje, że produkt jest nadal dostępny”.

Pielęgniarki łatwiej wystawią elektroniczną receptę – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B1) – Możliwość korzystania przez pielęgniarki i przedstawicieli innych zawodów medycznych z certyfikatu ZUS służącego do popisywania e-recept wprowadza przyjęta przez Sejm ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrożeniem rozwiązań e-zdrowia.

500 + obciąży Fundusz Pracy – Dziennik Gazeta Prawna (Paulina Szewioła, s.B10) – Eksperci: pracodawcy wbrew swojej woli, mają finansować pomysły socjalne państwa. W tym wypadku świadczenie uzupełniające dla niepełnosprawnych.

Płace wzrosną, nierówności pozostaną – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B11) – Zwiększy się kwota bazowa służąca do wyliczenia najniższych dopuszczalnych prawem wynagrodzeń wypłacanych pracownikom medycznym. Nie zmienią się natomiast wskaźniki przypisane do poszczególnych grup zawodowych.

Pożrą nas bakteria - GazetaWyborcza (Judyta Watoła, s.8) – Zużywamy za dużo antybiotyków, dlatego rośnie liczba chorych zakażonych bakteriami, na które nie działa żaden lek. Ryzyko zgonu jest ośmiokrotnie wyższe niż u niezakażonych.

Dodatki

Chore SOR-y – Nasz Dziennik

Tygodniki

Oddział zamknięty – Newsweek (Małgorzata Świechowicz, s.28-31) – Materiał poświęcony problemom z finansowaniem i brakiem kadr, z jakimi mierzą się dyrektorzy szpitali.

Amazonki będą walczyć – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.90-91) – „Coraz więcej kobiet w Polsce umiera z powodu raka piersi- alarmują onkolodzy”. O tym jak zmienić ten trend mówi m.in. dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

Mafia w pigułce – Wprost (Karol Wasilewski, s46-49) – Materiał poświęcony brakom leków

Szczepienia podane na chłodno – W Sieci (Piotr Filipczyk, s.84-85) – Materiał analizujący raport Fundacji Republikańskiej o systemie szczepień obowiązkowych. Analiza kosztów szczepień i ich społecznych efektów.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz