Przegląd prasy

23 Lipca 2019, 9:13 prasa

Klauzula dla farmaceuty – Nasz Dziennik (Zenon Baranowski, s.3) – Klauzula sumienia znalazła się w projekcie ustawy o zawodzie farmaceuty.

Lekowy tryb rozwojowy się zaciął – Puls Biznesu (Marcel Zatoński, s.8) – Resort przedsiębiorczości przedstawił pomysły na wsparcie farmaceutycznych innowacji. „Ministerstwu Zdrowia i branży się nie podobają, a czas leci.”

Kary często są tylko na papierze – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A13) – Nieskuteczne odzyskiwanie należności i dopuszczenie do przeterminowania szczepionek -zarzuca resortowi NIK.

Albo szpital, albo apteka – Dziennik Gazeta Prawna (Patryk Słowik, s.A5) – Państwowe placówki nie będą już mogły dorabiać na sprzedaży leków. Stracą na tym od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Codzienne raporty są zbyt dużym kłopotem dla lekarzy – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Każdego dnia do 10 rano lecznice miały przekazywać dane o dostępnych terminach wizyt. Trzy tygodnie od wprowadzenia tego obowiązku resort go łagodzi – okazał się nie do wyegzekwowania

Stomatolodzy powinni mieć ogólną wiedzę medyczną – Dziennik Gazeta Prawna (Paulina Szewioła, s.B10) – Kształcenie lekarzy dentystów w ramach różnych profili – praktycznego i ogólnoakademickiego – może doprowadzić do stworzenia dwóch grup zawodowych o różnym poziomie i zakresie wiedzy – zgłaszają środowiska lekarskie i akademickie do projektu rozporządzenia ws. Nowych standardów kształcenia .

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz