Projekt noweli dot. specjalistów w ochronie zdrowia - dziś na rządzie

23 Lipca 2019, 10:12 pielęgniarka lekarz lekarka dokumentacja

Projekt nowelizacji ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia - to jeden z punktów porządku obrad dzisiejszego (wtorek, 23 lipca) posiedzenia Rządu. Co przewiduje projekt?

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Alicja Wtorek, 23 Lipca 2019, 11:22
"w nowo wprowadzonej dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży, aby nastąpiło zwiększenie kadry medycznej specjalistów w tej dziedzinie ochrony zdrowia."
Kompletnie tego nie rozumiem. Przecież certyfikowani psychoterapeuci dzieci i młodzieży są, istnieją, pracują, na wolnym rynku jakoś ich nie brak! Nie trzeba zwiększać ich ilości w populacji. Wystarczy zaproponować im godne stawki w PZP i Oddziałach, chętnie wezmą część tej pracy. Psychoterapeuta dzieci dostaje 45 zł brutto (!) na kontrakcie. Jak z tego opłacić superwizję?
Specjalizacja to pozorne ruchy. Po kilku latach na rynek wejdzie kilkadziesiąt nowych specjalistów psychoterapii dzieci i zostaną im zaproponowane takie same stawki. Jeśli nie będą podpisywac przed szkoleniem żadnej lojalki to uciekną do sektora prywatnego.