Rada Ministrów przyjęła projekt noweli ustawy dot. specjalistów w ochronie zdrowia

23 Lipca 2019, 14:33 dziecko terapia psycholog

Osoby wykonujące zawody medyczne, np. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci i diagności laboratoryjni będą mogli przystąpić do szkolenia specjalizacyjnego, np. w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży- wynika z projektu nowelizacji ustawy, który przyjęła we wtorek Rada Ministrów.

 

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia, przedłożony przez ministra zdrowia.

Zobacz: Farmaceuta i pielęgniarka będą mogli zrobić specjalizację np. z psychoterapii lub psychoseksuologii 

Ma to spowodować zainteresowanie odbywaniem szkolenia specjalizacyjnego w poszczególnych dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia, w tym w nowo wprowadzonej dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży, aby nastąpiło zwiększenie kadry medycznej specjalistów w tej dziedzinie ochrony zdrowia.

Minister zdrowia – na wniosek osoby legitymującej się dorobkiem naukowym lub zawodowym – będzie mógł uznać taki dorobek za równoważny ze zrealizowaniem programu szkolenia specjalizacyjnego. W rezultacie osoba, która zda państwowy egzamin specjalizacyjny w danej dziedzinie ochrony zdrowia, otrzyma dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu specjalisty, np. z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

psycholog,psychoterapeuta czekający na potwierdzenie kwalifikacji.ji Poniedziałek, 29 Lipca 2019, 20:01
Nic z tego nie kumam,poza tym,ze/może nie/ zmuszą ludzi do uczestniczenia w kolejnych powtórkach z rozrywki/psychoterapia dzieci z włosami blond,bez włosów,imigrantów,tubylców,zaleznie od IQ i narodowości........... itd.Do tego,jak kumam, najlepsi bedą ludzie ,którzy moga tu i tam zaserwować dowolną,najnowszą tableteczkę wyprodukowaną dzieki "najnowszej jednostce chorobowej" ....Tak się kręci biznes spółek z o.o./farmaceutyczno-lekarsko-pielegniarski,z poszerzoną ofertą "psychoterapii ".Biedni pacjenci nie wyjdą z procesu leczenia.Biedne szkoły i przedszkola,które będa miały tylko dzieci specjalnej troski/włacznie ze złodziejami,oszustami,przemocowcami/.Dalszy ciąg napiszę w postaci rozprawy naukowej,żeby dostać uprawnienia,które niby mam,ale jakoby ich nie było.
Joanna Środa, 24 Lipca 2019, 19:57
Brak bazy pytań, baaaardzo trudne egzaminy specjalizacyjne , których oooogromna liczba osób nie zdaje za pierwszym razem, koszty niewspółmierne do zarobków diagnosty lab. to tylko wycinek zagadnień, przez które tak mało nas się uczy. Inne zawody podchodzą z uśmiechem do egzaminu państwowego a bidny diagnosta jak dostawał baty z "góry" tak dostaje baty nawet od własnego środowiska. Egzamin specjalizacyjny dla diagnosty to z pośród egzaminów medycznych jest chyba najtrudniej zdać, no cóż sami się musimy cenić jak nikt nas nie docenia.
Jola Środa, 24 Lipca 2019, 19:50
Nie dla każdej osoby z wyższym wykształceniem po "odmrożeniu" kwoty bazowej minimalne wynagrodzenie będzie wynosić 4400 brutto. Dla zdecydowanej większości osób zatrudnionych na stanowiskach takich jak farmaceuta, fizjoterapeuta, diagnosta laboratoryjny, pielęgniarka czy położna z wyższym wykształceniem minimalne wynagrodzenie po zmianie będzie wynosić Śmieszne 3066 zł brutto, co jest uwłaczającą godności pensją. Dlaczego wprowadza się opinię publiczną w błąd!!!
Z branży Wtorek, 23 Lipca 2019, 21:56
Tragedia... diagnosta laboratoryjny jako psychoterapeuta dzieciecy i młodzieżowy....