Zmiany kadrowe w Selvicie

25 Lipca 2019, 9:07 Laboratorium

Selvita zaliczyła udany transfer kadrowy. Jej nowym dyrektorem medycznym została dr n.med. Setareh Shamsili, która dotychczas związana była z takimi spółkami jak AxImmune, czy potentatem farmaceutycznym - spółką Astellas Pharma.

Władze krakowskiej Selvity liczą na to, że nowa szefowa działu medycznego wniesie do spółki nie tylko swoje 20-letnie doświadczenie menedżerskie, ale przede wszystkim ułatwi spółce wprowadzenie do pierwszej badań klinicznych na terenie USA swojej flagowej cząsteczki - SEL120.

- Liczymy, że strategiczne wsparcie dr n.med. Setareh Shamsili przyczyni się do rozwoju naszego bogatego portfolio projektów badawczych. Niewątpliwie jej doświadczenie pomoże nam w przeprowadzeniu w Stanach Zjednoczonych pierwszej fazy badań klinicznych SEL120, selektywnego inhibitora kinazy CDK8, który może znaleźć zastosowanie w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i zespołów mielodysplastycznych – mówi Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, największy akcjonariusz i prezes zarządu Selvita S.A.

Przed zmianą pracodawcy dr Shamsili pracowała dla amerykańskiej firmie AxImmune, pełniąc w niej funkcję dyrektora ds. medycznych. Wcześniej zajmowała się doradztwem i była zewnętrznym konsultantem wielu amerykańskich i europejskich firm biotechnologicznych, specjalizującym się m.in. w rozwoju projektów immunoonkologicznych. Setareh Shamsili miała swój wkład w rozwój programów badawczych na różnych ich etapach, począwszy od małych cząsteczek, do przeciwciał i szczepionek przeciwnowotworowych.
Warto również podkreślić, że zawodowo związana była m.in. z firmą Merus NV, gdzie wprowadziła do badań klinicznych dwóch kandydatów o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i guzów litych, a także Astellas Pharma Global Development, gdzie pełniła funkcję Global Medical Leader Oncology.

Jak dotychczasowe badania oceniła nowa dyrektor ds. medycznych?

- Selvita wyłania kandydatów do badań klinicznych z własnej platformy badawczo-rozwojowej, co pozwala nie tylko na ciągłe poszerzanie portfolio rozwijanych projektów, ale również na równoległą pracę nad kilkoma nowatorskimi, pierwszymi lub najlepszymi w swojej klasie, cząsteczkami jednocześnie. Co więcej każdy rozwijany w ramach portfolio program, koncentruje się na innym, unikalnym mechanizmie działania i jest prowadzony przez bardzo utalentowany zespół naukowców przy wsparciu doświadczonych ekspertów w dziedzinie badań klinicznych –oceniła nowa dyrektor ds. medycznych Selvity.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz