W Poznaniu powstanie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy

26 Lipca 2019, 9:49

W Poznaniu wkrótce rozpocznie się budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycja, obejmie budowę i wyposażenie SOR wraz z całodobowym lądowiskiem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W czwartek podpisano umowę na dofinansowanie budowy z budżetu i funduszy unijnych.

Jak informuje ministerstwo zdrowia, to bardzo istotny projekt dla Poznania i okolic, ponieważ obecnie izby przyjęć funkcjonują w różnych budynkach szpitala. Realizacja projektu pozwoli na integrację SOR-u do jednej lokalizacji i rozwinięcie działalności, a także zwiększy bezpieczeństwo pacjentów i możliwości diagnostyczne.

- Powstanie nowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów. To bardzo ważna inwestycja, dlatego dziś z budżetu państwa i funduszy unijnych przekazaliśmy na nią 15 mln złotych – powiedział podczas uroczystości podpisania umowy podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński.

W ramach inwestycji powstanie SOR, lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także zostanie zakupiony następujący sprzęt:

  • Tomograf 16-rzędowy
  • Aparat RTG stacjonarny
  • Aparat RTG przewoźny
  • Panele OIT (16 szt.) – zestaw skonfigurowany indywidualnie wg potrzeb ulokowany na sali intensywnej terapii
  • Pompy infuzyjne (36 szt.) – przyrząd medyczny stosowany do ciągłego lub cyklicznego, dokładnego dawkowania zadanego leku.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Centrum Medycyny Ratunkowej i Interwencyjnej jako I etap organizacji Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu kosztuje ponad 105 mln zł z czego dofinansowanie wynosi 15 mln zł.

Źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz